Allianz, Brand Finance’ın yaptığı araştırmada 21 milyar dolarla dünyanın bir numaralı sigorta markası olarak belirlendi. Dünyanın ilk 500 markasını da yansıtan araştırmada Allianz, tüm markalar arasında 41. sırada yer aldı. Araştırmada Allianz’ın şeffaf ve güvenilir bir iş ortağı olduğu belirtilirken, müşteri odaklı stratejileriyle önümüzdeki 5 yılda yüzde 15 oranında büyüyeceği öngörüldü.

Dünyanın önde gelen sigorta ve finans şirketlerinden Allianz, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in her yıl yaptığı "Global 500" marka araştırması sonucunda “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olarak belirlendi. Marka değeri 2014 yılında, 2013 yılına göre yüzde 3 oranında artış göstererek 21 milyar dolara ulaşan Allianz, tüm markalar içinde de 41. sırada yer aldı. Marka değeri ve markaların dünya sıralamasındaki yeri, şirketlerin nakit akışları, finansal güçleri, riskleri ve potansiyelleri gibi değişkenler dikkate alınarak belirleniyor. Allianz, uzun yıllardır dünyanın en değerli 100 markası içinde yer almayı sürdürüyor.

Allianz 5 yılda yüzde 15 büyüyecek

İngiltere merkezli, lider marka değerleme ve strateji danışmanlığı kuruluşu Brand Finance’in araştırmasında Allianz markasının mali potansiyeline vurgu yapılarak önümüzdeki 5 yıl içinde yüzde 15 gelir artışı öngörüldü.

Allianz şeffaf ve güvenilir iş ortağı

Araştırmada, finansal hizmetler sektöründe marka yönetimini en iyi yapan şirketlerden biri olarak yer alan Allianz, şeffaf iletişim stratejisi ile güvenilir bir iş ortağı olarak konumlandırılıyor. Marka bilinci en yüksek finansal hizmetler şirketlerinden biri olarak nitelendirilen Allianz’ın, Bundesliga’nın en başarılı futbol kulübü Bayern Münih ile olan kapsamlı ve uzun süreli sponsorluğu da güvenilir iş ortaklığına en iyi örnek olarak gösteriliyor. Brand Finance araştırmasında Allianz’ın, markanın değerli bir stratejik varlık olduğu gerçeğini iyi kavradığı, istikrarlı büyümesini sağlayan en önemli nedenin de müşteri odaklı stratejileri olduğu belirtiliyor.

Allianz hakkında

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 83 milyon müşterisine hizmet vermektedir. Allianz, Türkiye’de 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 3700 acentesi ile faaliyet göstermektedir. 2013 yılında hayat dışı branşlarda %15,8 pazar payı ve emeklilik branşında %20 pazar payı ile sektörün lideri konumundadır.