Allianz, müşteri şikayetlerini sorunların tespiti için çok değerli olduğu bilinciyle fırsat olarak benimser, gerekli geliştirici ve düzenleyici aksiyonları alarak en kısa sürede yanıtlar. Şikayetleri, başta mevzuata uygunluk olmak üzere, müşteri odaklılık ve gizlilik prensiplerine uygun çözüm yolları arayarak değerlendirir, bu süreci şirket kaynaklarını etkin kullanarak adil ve şeffaf bir şekilde yönetir.

Nasıl İletebilirsiniz?
Sözleşmeniz veya poliçeniz ile ilgili talep ve şikayetlerinizi, Çağrı Merkezimizi arayarak, mektup, faks, e-posta yoluyla veya internet sitemizdeki "İletişim Formu" üzerinden iletebilirsiniz. Çağrı Merkezimiz 8.00-18.00 saatleri arasında müşterilerimize hizmet vermektedir. Genel Müdürlük, tüm bölge müdürlüklerimiz ve şubelerimizin adres, telefon ve faks numaralarına üst menüde yer alan "Adres ve Telefonlarımız" başlığı altından ulaşabilirsiniz. 

Nasıl Çözümlenir?
İletilen tüm talep ve şikayetler, türlerine göre belirlenen kodlar yardımıyla manyetik ortama kaydedilmektedir. İlgili talep ve şikayet, bu konuda görev tanımlanmış personelimize, en kısa sürede konu ile ilgili çözüm oluşturmak üzere iletilmektedir. Tüm talep ve şikayetler şeffaflık, erişilebilirlik, cevap verebilirlik, objektiflik, erişebilirliği sağlayan düşük maliyet, adillik, gizlilik, müşteri odaklılık, hesap verebilirlik ve sürekli iyileştirme çerçevesinde değerlendirilmekte, çözüme kavuşturulmaktadır. Şikayetlerin ve taleplerin geliş zamanları ve çözümlenme süreleri takip edilmekte ve kayıtları tutulmaktadır. Ayrıca, Çağrı Merkezimizle yapılan tüm görüşmeler kayıt altına alınmaktadır.

Üstelik artık sosyal medya kanallarımız üzerinden de bize ulaşabilirsiniz!

https://twitter.com/AllianzDestek

https://facebook.com/AllianzTurkiye