Girişimciler Ofisi desteğiyle, Allianz acentesi olmaya ne dersin? 

Girişimciler Ofisi, kendi sigorta acentesini kurmak isteyenler için levha kayıt, ofis kurulum ve kira gibi masrafların karşılanmasından müşteri referansına ve eğitim desteğine kadar kapsamlı ayrıcalıklar sunan bir programdır.

Program 3. Yılında, kariyerine farklı bir yön vermek isteyen, kendi işini kurarak geleceğine yatırım yapmak isteyen 100 ‘ü aşkın girişimcinin bu yöndeki ihtiyaçlarına yanıt vererek kendi sigorta acentelerinin sahibi olmalarına destek sağlamıştır.

Asgari 2 yıllık mesleki deneyime sahip olan tüm sigorta ve finans sektörü deneyimlileri programa başvurabilmektedir. Başvuran adaylar hızlıca değerlendirmeye alınır ve seçilen adaylar direkt acente açılış süreçlerine yönlendirilir. 

Girişimciler Ofisi, sigorta sektörünün ilk kurumsal akademisi olan Allianz Türkiye Akademi (ATA) iş birliğiyle, adayların ihtiyaç duyacakları tüm deneyim ve bilgi birikimini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Programa başvurduktan sonra seçilen kurum içinden ve kurum dışından adaylar; müşteri referansı, 9 kişilik dedike satış destek ekibi, mentörlük, eğitimler, kampanyalar, ve her ay düzenli ek komisyon olanaklarından ayrıcalıklı olarak faydalanma avantajına sahip olacaklardır.

Mesleki yeterliliğiniz varsa kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız, çıkacağınız yolda Girişimciler Ofisi sizin yanınızda. Girişim Ofisi'ne başvurmak için CV'nizi girisimcilerofisi@allianz.com.tr adresine gönderebilirsiniz. 
Ersin Uçar'a sorduk.
Esra Düzgün'e sorduk.
Sezer Sarısoy Şahin'e sorduk.
Zafer Tahtalıoğlu'na sorduk.

Asgari 2 yıllık Segem sertifikası sahipliği ve ilgili 2 yılda sigortacılık faaliyetlerinde bulunmuş olan tüm sigorta ve finans sektörü deneyimlileri programa başvurabilmektedir. Örneğin;

  • Sigorta ya da Emeklilik şirketi direkt satış ofisi çalışanları
  • Banka çalışanları
  • Acente çalışanları

Segem belgesi alındıktan 18 ay sonra başvuru yapabilir ya da Tobb’un acente açılış kriterlerinin yerine getirilmesi şartı ile programa başvuru yapabilirsiniz. Şartlara aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.tobb.org.tr/SigortacilikMudurlugu/SigortaAcenteleri/Sayfalar/Mevzuat.php

Aday ile yapılacak olan görüşmede adayın asgari üretim kriterlerini yerine getirebilmesi adına yaptığı plan ve stratejiler değerlendirilir.
Acentelik kuruluşunun gerçekleşmesi durumunda 1 hafta içerisinde destek ödemeleriniz hesabınıza yatırılmaktadır. Allianz tekli acenteliğiniz devam ettiği sürece herhangi bir geri ödeme talep edilmemektedir.
Evet, Tobb üzerinden acente açılış başvurusunda bulunarak, sürecin tamamlanmasının ardından acente açılışınız gerçekleştirilmektedir.
Evet, EYT emekli olmuş sigorta ve finans sektörü deneyimleri mesleki yeterlilik ve deneyim kriterlerini sağlamaları durumunda programa başvuru yapabilirler.