Allianz Sigorta & Allianz Hayat Emeklilik Ödeme Kanalları

Yoğun yaşam temponuz içinde sigorta güvencenizin devamı için, aşağıda detayını bulacağınız ödeme seçeneklerimiz ile kolaylıkla prim ödemelerinizi gerçekleştirebilir, her türlü sorunuz ve hizmet detayları için 0850 399 9999 Allianz Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Allianz’ım mobil uygulaması ve Online İşlemler Merkezi üzerinden poliçe vadelerini güvenle ödeyebilme kolaylığı!

Dijitalleşen dünyanın ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına sağlık ve elementer poliçelerinizin ödemelerini kredi kartınızdan 3D Secure ödeme yöntemi ile hızlı ve güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

  • APP - Allianz’ım mobil uygulamasına giriş yaparak; 'Gecikmiş Ödemeler' ya da poliçe detay sayfasında yer alan 'Ödemelerim' seçeneğinden ödeme yapabilirsiniz.
  • WEB - Online İşlemler Merkezi'ne giriş yaparak; 'Gecikmiş Ödemeler' ya da poliçe detay sayfasında yer alan 'Ödemelerim' seçeneğinden ödeme yapabilirsiniz.

Visa & Master & TROY*  özelliği taşıyan tüm kredi kartları ile prim ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. *(Belirli ürünler)

YKB Worldcard, Garanti Bankası Bonus, Akbank Axess, İş Bankası Maximum, HSBC Advantage, Finansbank CardFinans ve Halk Bankası Paraf Kart, Ziraat Bankası Bankkart kredi kartlarını kullanarak;

  • Tüm Ev, Tüm İşyeri, Kasko, Nakliyat, İnşaat/Montaj poliçelerinizi 3 - 6 veya 9 taksit,  
  • Dask ve Yeşil Kart branşlarındaki zorunlu poliçelerinizi de 3 taksit ile ödeyebilirsiniz. 

Ayrıca 0850 399 9999 no.lu Allianz Çözüm Hattı'mızı arayarak, güvenlik sorularının cevaplanmasının ardından kredi kartı bilgilerinizi IVR üzerinden tuşlayarak iletebilirsiniz.

Aşağıda yer alan kredi kartı formlarını doldurarak en yakın acentemize ulaştırabilir ya da  0216 556 67 77 numaralı faksa gönderebilirsiniz. 

Allianz Sigorta Poliçeleri için (Sağlık/Elementer) Kredi Kartı Formu 

Allianz Hayat Poliçeleri için Kredi Kartı Formu

Allianz BES Sözleşmeleri için Kredi Kartı Talimatı

Devrolunan Yapı Kredi Sigorta Peşin ve Taksitli Poliçeleri için (Sağlık/Elementer) Kredi Kartı Formu

Ödemelerinizi havale yolu ile gerçekleştiriyorsanız Özel Havale Sistemimizi tercih ederek; tüm poliçe/sözleşme ödemelerinizin hatasız, hızlı ve herhangi bir masraf ödemeden aktarımını sağlayabilirsiniz. Özel Havale Sistemiyle ödeme için tercih ettiğiniz banka adımını seçerek, işlem detaylarına ulaşabilirsiniz. 

Anlaşmalı olduğumuz bankalara otomatik ödeme talimatı vererek; poliçe/sözleşme ödemelerinizin vadelerinde hesabınızdan otomatik olarak sorgulanmasınızı sağlayabilirsiniz.  

Hesabınızın bulunduğu bankaya ait otomatik ödeme talimatı bilgisine, çalıştığınız banka adımını seçerek ulaşabilirsiniz. 

Sadece Yapı Kredi Bankası hesap sahiplerine özel; Allianz BES sözleşmeleri için, Allianz'a da otomatik ödeme talimatı iletilebilmektedir. Formu doldurarak, en yakın acentenize ulaştırabilir ya da 0216 556 67 77 numaralı faksa gönderebilirsiniz. Otomatik ödeme talimat formu için lütfen tıklayınız.

Tüm PTT Şube'lerinden;
 

  • Sağlık/Elementer ve Hayat poliçeleriniz için 16 haneli poliçe numarası bilgisiyle,
  • BES sözleşmeleriniz için 11 haneli TCKN ve 8 haneli BES Hesap Numarası bilgisi ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Size en yakın PTT Şubesi'ne  ptt.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. (PTT kanalından yapılacak tahsilatlarda, PTT tarafından minimum 12 TL maksimum 28 TL işlem bedeli alındığını hatırlatmak isteriz.)

Bir yandan alışveriş yaparken, bir yandan da Kolay Vezne ile sigorta güvencenizin devamını sağlayabilirsiniz. Garanti Bankası güvencesiyle;

    - Hayat poliçeleriniz için 16 haneli poliçe numarası bilgisiyle, 

    - BES sözleşmeleriniz için 11 haneli TCKN ve 8 haneli BES Hesap Numarası bilgisi ile Migros ve diğer Kolay Vezne Ödeme Noktaları'ndan ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.