Allianz Sigorta & Allianz Hayat Emeklilik Ödeme Kanalları

Yoğun yaşam temponuz içinde sigorta güvencenizin devamı için, aşağıda detayını bulacağınız ödeme seçeneklerimiz ile kolaylıkla prim ödemelerinizi gerçekleştirebilir, her türlü sorunuz ve hizmet detayları için 0850 399 9999 Allianz Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme

Visa & Master özelliği taşıyan tüm kredi kartları ile prim ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

YKB Worldcard, Garanti Bankası Bonus, Akbank Axess, İş Bankası Maximum, HSBC Advantage, Finansbank CardFinans ve ve Halk Bankası Paraf Kart kredi kartlarını kullanarak;

  • Tüm Ev, Tüm İşyeri, Kasko, Nakliyat, İnşaat/Montaj poliçelerinizi peşin fiyatına 3 - 6 veya 9 taksit,  
  • Dask ve Yeşil Kart branşlarındaki zorunlu poliçelerinizi de peşin fiyatına 3 taksit ile ödeyebilirsiniz. 

Ayrıca 0850 399 9999 no.lu Allianz Çözüm Hattı'mızı arayarak, güvenlik sorularının cevaplanmasının ardından kredi kartı bilgilerinizi IVR üzerinden tuşlayarak iletebilirsiniz.

Aşağıda yer alan kredi kartı formlarını doldurarak en yakın acentemize ulaştırabilir ya da  0216 556 67 77 numaralı faksa gönderebilirsiniz. 

Allianz Sigorta Poliçeleri için (Sağlık/Elementer) Kredi Kartı Formu 

Allianz Hayat Poliçeleri için Kredi Kartı Formu

Allianz BES Sözleşmeleri için Kredi Kartı Talimatı

Devrolunan Yapı Kredi Sigorta Peşin ve Taksitli Poliçeleri için (Sağlık/Elementer) Kredi Kartı Formu

Özel Havale Sistemi ile Hızlı/Kolay Ödeme 

Ödemelerinizi havale yolu ile gerçekleştiriyorsanız Özel Havale Sistemimizi tercih ederek; tüm poliçe/sözleşme ödemelerinizin hatasız, hızlı ve herhangi bir masraf ödemeden aktarımını sağlayabilirsiniz. Özel Havale Sistemiyle ödeme için tercih ettiğiniz banka adımını seçerek, işlem detaylarına ulaşabilirsiniz. 

Otomatik Ödeme Talimatı ile Ödeme 

Anlaşmalı olduğumuz bankalara otomatik ödeme talimatı vererek; poliçe/sözleşme ödemelerinizin vadelerinde hesabınızdan otomatik olarak sorgulanmasınızı sağlayabilirsiniz.  

Hesabınızın bulunduğu bankaya ait otomatik ödeme talimatı bilgisine, çalıştığınız banka adımını seçerek ulaşabilirsiniz. 

Sadece Yapı Kredi Bankası hesap sahiplerine özel; Allianz BES sözleşmeleri için, Allianz'a da otomatik ödeme talimatı iletilebilmektedir. Formu doldurarak, en yakın acentenize ulaştırabilir ya da 0216 556 67 77 numaralı faksa gönderebilirsiniz. Otomatik ödeme talimat formu için lütfen tıklayınız.

Banka Havalesi ile Ödeme

PTT ile Ödeme

Tüm PTT Şube'lerinden;
 

  • Sağlık/Elementer ve Hayat poliçeleriniz için 16 haneli poliçe numarası bilgisiyle,
  • BES sözleşmeleriniz için 11 haneli TCKN ve 8 haneli BES Hesap Numarası bilgisi ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Size en yakın PTT Şubesi'ne  ptt.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kolay Vezne ile Ödeme

Bir yandan alışveriş yaparken, bir yandan da Kolay Vezne ile sigorta güvencenizin devamını sağlayabilirsiniz. Garanti Bankası güvencesiyle;

    - Hayat poliçeleriniz için 16 haneli poliçe numarası bilgisiyle, 

    - BES sözleşmeleriniz için 11 haneli TCKN ve 8 haneli BES Hesap Numarası bilgisi ile Migros ve diğer Kolay Vezne Ödeme Noktaları'ndan ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.