Her zaman ve her koşulda yanınızda olan Allianz'dan yaptırdığınız özel sağlık sigortası kapsamında, Allianz'ın anlaşmalı olmadığı bir kuruma giderek tedavi masraflarınızı kendiniz karşılamanız halinde, bu masraflara yönelik tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Tazminat talebinizi iletebilmeniz için Allianz’ım Mobil uygulamasını kullanabilir veya Allianz Genel Müdürlüğüne evraklarınızı ulaştırabilirsiniz.

Allianz’ım Mobil Uygulaması ile tazminat talebinizi 3 adımda hızlıca iletebilir, talebinizin durumunu kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

 • Allianz’ım Mobil uygulamasını App Store veya Google Play’den indirin.
 • Sağlığım sayfasında yer alan “Sağlık Harcaması Talebi” bölümüne fatura aslı ve ilgili tıbbi dokümanları yükleyin.
 • Harcama talebinizin cevabını “Sağlık Harcamalarım” bölümünden takip edin*.

*Sadece ilk kullanımda IBAN bilgilerinizi Müşteri Hizmetlerini arayarak kaydettirmeniz gerekmektedir. Müşteri Hizmetlerimize 0850 399 9999'dan ulaşabilirsiniz.

Allianz'ım Mobil Uygulamasını App Store ve Google Play'den indirebilirsiniz.

 

 • Tazminat talebinde bulunmak için en kısa zamanda gerekli evrakları Allianz Genel Müdürlüğü'ne ulaştırın.
 • Yapmış olduğunuz tazminat talebinin, poliçenizin özel ve genel şartları kapsamında değerlendirilerek sonuçlandırılmasını bekleyin. 
 • Tazminat talebinizin takibini, 0850 399 9999 numaralı Allianz Müşteri Hizmetleri'ni arayarak veya Sağlık Poliçe ve Tazminat Görüntüleme linkini kullanarak sağlayabilirsiniz.

Yurt içi Sağlık Harcamaları

Tüm sağlık harcamaları için gerekli olan ortak belgeler

 • Tanı ve/veya tedavi masrafları faturaları (Tüm fatura veya serbest meslek makbuzlarında doktor kaşesi bulunmalı ve doktorun uzmanlık alanı belirtilmelidir.)
 • Ödeme tutarı 20.000 TL üzeri olan sağlık tazminat dosyaları için; sigortalı ve sigorta ettirene ait nüfus cüzdan fotokopileri (Her birinin üzerinde meslek, adres, telefon bilgileri ile 3 adet ıslak imza bulunmalıdır.)

Sağlık harcamanızın türüne göre gerekli ek belgeler

 • İlaç tedavilerinde; reçetelerin asılları ve reçetedeki ilaçların isimleri okunacak şekilde kesilmiş fiyat kupürleri ve barkodları
 • Doktor muayenelerinde; anamnez raporu (gerekli görülen durumlarda)
 • Tanı aşamasında yapılan tetkiklerde; doktor istemi (sevk belgesi) ve tetkik sonuçları
 • Hastanede yatarak veya yatmadan yapılan ameliyatlı veya ameliyatsız tedavi ve müdahalelerde; epikriz raporu/ anamnez raporu/ ameliyat raporu/ patoloji raporu/ ayrıntılı fatura dökümü
 • Ameliyat sonrası yapılan fizik tedavi ve rehabilitasyonlarda; ilgili ameliyat raporu ile doktor tarafından düzenlenen ve başlangıç ve bitiş tarihlerini içeren detaylı tedavi planını da belirten rapor
 • Vücuda dışarıdan destek olacak şekilde ve tıbbi amaçlarla kullanılan malzemeler için; tedaviyi düzenleyen doktor tarafından kullanılmasının zorunlu olduğunu belirten doktor raporu, tıbbi malzeme reçetesi

*Sigortalı, her türlü adli olayda (trafik kazaları dahil) adli merciler tarafından oluşturulan belgeleri (olay yeri tespit tutanağı, alkol raporu, adli tıp raporu, trafik kazası tespit tutanağı, savcılık takipsizlik kararı, vb.) tazminat talebi (doğrudan ödeme aşaması dahil) ile birlikte sunmalıdır.

 

Aslı istenen belgeler

Harcama talebinizi değerlendirebilmemiz için yukarıda belirtilen bazı belgelerin aslı istenebilir. Aşağıda yer alan ve aslı istenen belgelerinizi, Tedavi Masrafları Talep Formunu doldurarak, bununla birlikte Allianz Tower Küçükbakkalköy, Kayışdağı Cd. No:1, 34752 Ataşehir/İstanbul adresine göndermenizi rica ederiz.

 Tanı ve/veya tedaviniz kapsamında istenen diğer evraklarınızı Allianz’ım Mobil uygulamamız üzerinden yükleyebilirsiniz.

 • Fiziki düzenlenmiş tanı ve/veya tedavi masrafları faturaları: Tüm fatura veya serbest meslek makbuzlarında doktor kaşesi bulunmalı ve doktorun uzmanlık alanı belirtilmelidir.
  (E-arşiv faturaları elektronik ortam üzerinden iletildiği için E-Arşiv Fatura /E-Serbest Meslek Makbuzlarının orijinallerinin iletilmesi gerekmemektedir. Gerekli diğer evrakları mobil uygulamamız üzerinden yükleyerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.)
 • İlaç tedavilerinde; reçetelerin asılları ve reçetedeki ilaçların isimleri okunacak şekilde kesilmiş fiyat kupürleri ve barkodları
 • Fiziki gönderilerde evraklarla birlikte istenen “Tedavi Masrafları Talep Formu”: Adınıza düzenlenmiş Masraf Talep Formunuza mobil uygulamamızda ‘Sağlığım’ sekmesi altında ‘Poliçeyi PDF olarak görüntüle’ başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Masraf Talep Formunuzu tüm fiziki belge gönderimlerinizde formu doldurarak belgeleriniz ile birlikte Allianz’a iletmenizi rica ederiz.