Allianz Mobil Uygulamamız "Allianz'ım"

Her an yanınızda olacak «Allianz’ım» mobil uygulaması ile hayat şimdi daha kolay!

Allianz’ım mobil uygulaması ile poliçe ve sözleşmelerinizi görüntüleyebilir; hasar süreçlerinizi, sağlık harcamalarınızı, birikimlerinizi ve fonlarınızı kolayca takip edebilirsiniz. Yeni geliştirdiğimiz kredi kartı ile ödeme özelliğiyle; sağlık, oto, konut ve diğer elementer poliçelerinizin ödemelerini, gecikmiş ödemeler ya da poliçe detay sayfasında yer alan ödemelerim seçeneğinden 3D Secure yöntemi ile hızlı ve güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Ayrıca size en yakın anlaşmalı servis ve kurumlara ulaşabilir, hatta tek bir tuş ile ambulans çağırabilir ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Şifre ile giriş yapmaksızın en acil ihtiyaçlarınızda hızlıca yanınızda olabilmek için sık kullanılan Anlaşmalı Kurumlar, Dr. Allianz, Sağlık Hattı, Hasar İhbar Hattı ve daha fazlası artık bir arada.

Allianz’ım mobil uygulamasında yer alan hastane, doktor, ezcane arama fonksiyonumuzu geliştirdik. İşte Allianz’ım mobil uygulamasının getirdiği yenilikler;

  • Harita yardımı ile siz en yakın ve en uygun hastaneyi bulabilir,
  • Poliçenize özel anlaşmalı kurum arayabilir,
  • Hastane, doktor, branş ve eczane isimlerine göre arama yapabilir,
  • Kurum ve doktorunuza ilişkin memnuniyetinizi Allianz ile paylaşabilir
  • Seçtiğiniz hastane içindeki branşları ve doktorları görebilirsiniz.

Dijitalleşen dünyada müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına Allianz’ım uygulamasında bazı yenilikler yaptık. Bu yeniliklerin amacı bireysel emeklilik  katılımcılarımızın, sistemin avantajlarından daha fazla faydalanabilmesini sağlamak ve emeklilik birikimlerini arttırmalarına yardımcı olmaktır.

Yeniliklerimiz;

  • Devlet katkısından yararlanılabilecek en yüksek tutarı göstermek
  • Açık vade  bilgilendirmesi yapmak
  • Ara katkı fonu tahsilatının yapılmasını sağlamak
  • Ödeme aracının değiştirilebilmesini sağlamak

Devlet Katkısı Tutarı: Bireysel emeklilikte yatırılan her tutarın %30'u emeklilik hesabına devlet katkısı olarak eklenmektedir.  Devlet katkısının üst limiti yıllık asgari brüt ücret tutarınına göre hesaplanır.. Özellikle sene  sonuna doğru bu katkıdan maksimum yararı sağlayamayan katılımcılarımız artık uygulamamız üzerinden o yıla ait alabilecekleri maksimum devlet katkısını, ilgili yılda bunun ne kadarını aldıklarını ve kalan tutar için ne kadar katkı payı yatırmaları gerektiğini görebilecekler.

Açık Vade Bilgilendirmesi: Katılımcıların daha önce ödemedikleri/ödeyemedikleri tutarları görebileceği ekran sayesinde bu tutarların kapatılması sağlanacak. Böylece sistemden beklentileri doğru bir şekilde karşılanabilecektir.

Ara Katkı Fonu Tahsilatı: Emekliliği için daha fazla birikim yapmak isteyen ve toplu parası olan katılımcılarımız artık uygulamamız üzerinden tek tık ile ara katkı fonu yatırabilecekler.

Ödeme Aracı Değişikliği: Mevcut durumda sadece Müşteri Hizmetleri üzerinden yapılan ödeme aracı değişikliği artık uygulamamız üzerinden yapılabilecektir. Ödeme aracı değişikliğinde katılımcılar mevcut ödeme şeklinden (hesap/kredi kartı), sadece kredi kartı ile ödeme seçeneğine geçebilecekler.

Mobil Uygulamamızda Neler Var?

Mobil uygulamamız ile tüm poliçelerinize ulaşabilir, güncel ve geçmiş sağlık harcamalarınızı görüntüleyebilir; kalan limitlerinizi takip edebilirsiniz. Üstelik, anlaşma harici kurumlarda gerçekleşen tedavi masraflarınızı geri alabilmek için de talebinizi Allianz’ım mobil uygulamasından fatura ve evrak yüklemesi yaparak bize kolayca iletebilirsiniz. 

Ayrıca tüm birikimlerinizin toplamını görüntüleyebilir ve fonlarınızla ilgili işlemlerinizi uygulamamızdan kolayca yapabilirsiniz.

 

Uygulamamız içerisinde bulacağınız 4 farklı tab ile artık her şey tek ekranda elinizin altında
Sağlığım
Birikimlerim
Arabam
Diğer
İndirin Deneyin
"Allianz'ım" Mobil Uygulamasını App Store ve Google Play'den indirebilirsiniz.