İyi Toplumlar

Allianz SomaDA
Soma faciası ardından Allianz SomaDA (Dayanışma Ağı) kapsamında Soma ve çevresindeki halkın yaşadığı facianın etkilerini azaltarak uzun vadede toplumun yaşam kalitesinin artırılmasını hedefledik. Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği ve Bilim Kahramanları Derneği ile başlattığımız desteğimizin 2016’da da farklı yatırımlarla sürdü. 2015 yılında 16 okuldan Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvasına katılım gösteren öğrencilerimizi 2016’da desteklemeye devam ettik. 2015 senesinde Soma Atatürk İÖ Okulu ardından Kaymakamlığın girişimiyle hayat bulan Soma Gençlik Merkezi’ni de desteklemeye devam ettik. 2016 yılında merkeze 30 bilgisayarın yanı sıra merkezin günlük işlevinde ihtiyacı olan muhtelif demirbaş malzemeleri için ayni yardımda bulunduk.

2015’te APHB merkezinin girişimi ile kurulan Dursunbey Çocuk Kütüphanesi’ne çalışanlarımızla beraber 4.000’in üzerinde kitap bağışında bulunduk.

Allianz VanDA
2011 Van depremi ardından Molla Kasım Köyü’e okul, sağlık ocağı ve lojman inşa ettik. Her sene okulda öğrenimlerini devam ettiren öğrencilere desteğimiz devam ediyor.

iyi-toplumlar
2016 senesinde yıl içinde gerçekleşen Satış ve Acente Toplantısı kapsamında İhtiyaç Haritası işbirliğiyle farklı illerde destek bekleyen okul ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

2016’da Allianz Grubu’nun SOS Çocuk Köyleri ile imzaladığı 2 senelik destek anlaşması ile beraber Allianz Türkiye olarak Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına yıl geneline yayılan destek çalışmalarımızla Koruncuklar’ın 2017 senesinde inşatını tamamlamayı hedeflediği Urla Koruncukköy için güçlerimzi birleştirdik.

2016’da Kasım ayında gerçekleşen İstanbul Maratonu’nda Adım Adım girişimi ile beraber Koruncuklar için koştuk. Yıl içinde sivil toplum kuruluşlarına destek için düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerin gelirlerini de yine Koruncuklar’a bağışladık.

Dünyanın en önemli müzelerinden olan, New York’ta bulunan MoMA’nın (The Museum of Modern Art) sponsorları arasında yer alan Allianz olarak, Türkiye’de de güncel sanata destek veriyoruz. Türkiye’nin ilk modern sanat müzesi İstanbul Modern’e uzun yıllardır verdiğimiz desteğin yanı sıra, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen, dünyanın en önemli güncel sanat etkinliklerinden biri olarak kabul edilen İstanbul Bienali’ne de katkı sağlıyoruz. Ayrıca yeni merkezimiz Allianz Tower’da da, Türkiye’nin yeni nesil sanatçılarının çalışmalarına yer veriyoruz. Dijital dünyaya ve teknoloji çağına uygun yeni merkezimiz Allianz Tower’da, Ali Alışır, Çağatay Odabaş, Ekrem Yalçındağ, Evren Erol, Mehmet Ali Uysal, Mehtap Baydu, Mithat Şen, Nejat Sati, Özgür Demirci, Server Demirtaş ve Utku Dervent’in çalışmalarını, tüm Allianz Türkiye çalışanları ve ziyaretçileriyle buluşturmaya devam ediyoruz.

Toplum için Müzik, Müzik için Allianz

Toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olan Allianz Türkiye, müziği ve geleceğin sanatçılarını desteklemeyi, toplumdaki kültürel bağları müzik yoluyla güçlendirmeyi kurumsal sorumluluk felsefesinin merkezine koyuyor. Müziği toplumu ayakta tutan değerli bir kültürel sermaye olarak gören Allianz Türkiye, müziği ve onun dünyasını herkes için erişilebilir kılarak insanların yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyor.

Allianz Gobal Marka Elçisi Lang Lang’ın kurduğu, Lang Lang Uluslararası Müzik Vakfı ile birlikte gerçekleştirilen ve dördüncüsü Kasım 2016’da İstanbul’da düzenlenecek olan Allianz Gençler Müzik Kampı gibi oluşumlarla globalde de müzik yatırımlarına ağırlık veren Allianz, Türkiye’de, Barış İçin Müzik Vakfı’nın öncü kurumsal destekçiliğini ve Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın kurumsal destekçiliğini üstleniyor. 2015 yılı içerisinde, müziğe erişmek, müziği öğrenmek isteyen herkese karşılıksız ve Türkçe içerik sunan Türkiye’nin ilk ve tek dijital platformu Motto Müzik’i hayata geçiren Allianz Türkiye’nin marka elçiliğini, müzik eğitimini desteklediği genç piyanist Kaan Baysal yapıyor.

iyi-toplumlar(2)
Allianz Gençler Futbol Kampı

Futbolun sahada olduğu kadar saha dışında da takımdaşlık, tutku ve disiplin gibi birçok değeri eşit derecede taşıdığına inanıyoruz. Bu değerleri gelecek nesil futbol severlere ve oyunculara da aşılamayı hedefliyoruz. 2009’dan bu yana Allianz Gençlik Futbol Kampı ile 28 ülkeden gencimizi her sene Münih’te bir hafta FC Bayern ile antreman yapmaları için bir araya getiriyoruz. Seçilen kızlarımız ve erkeklerimiz hayatlarında bir kez elde edebilecekleri bu kıymetli deneyimle kendilerini geliştirme fırsatı elde ederken FC Bayern’in Allianz Arena’daki günlerini birebir takip etme şansı elde ediyorlar. Aynı zamanda da dünyanın dört bir yanından farklı arkadaşlar edinme imkanı da elde ediyorlar. Futbol aşkı gençlerimizi bu eşsiz deneyimde bir araya getiriyor.
Sürdürülebilirlik Modelimiz