Şehrin kalabalıklığından yorulduysan, doğada zaman geçirmeyi seviyorsan ve tüm stresini geride bırakmak istiyorsan kamp yapmayı deneyebilirsin. Böylece modern yaşamın rutininden kurtulabilir ve yenilenmek için kendine fırsat yaratabilirsin.
Fransızcadan gelen kamp kelimesi çadır, karavan ya da barakalarda yapılan konaklama yerlerini ifade ediyor. Günümüzde ise pek çok kişi için bir yaşam tarzı haline geliyor. Çoğu zaman yeşil alanlarda yapılan kampın konforlu bir şekilde geçmesi için doğru ekipmanları kullanmak ve ideal kamp yerini seçmek büyük önem taşıyor.
Kamp
Klasik tatiller yerine farklı alternatifleri değerlendirmeyi tercih edenlerin için ideal bir seçim olan kamp, kişinin kendini özgür hissetmesini sağlıyor. Doğayla iç içe yaşamayı deneyimleyebileceğin bu zaman diliminde arkadaşlarınla ya da ailenle kaliteli zaman geçirebilirsin. Ayrıca yeni arkadaşlar edinme ve unutulmaz anılar biriktirme fırsatı da yakalayabilirsin.
İstanbul’da yaşayıp kısa zaman dilimlerini değerlendirmeyi sevenler için şehre yakın kamp yerleri bulunmaz bir fırsat oluyor. Ağva, Şile, Edirne, Tekirdağ gibi pek çok seçeneğin bulunuyor. Eğer daha önce kamp yapmadıysan ücretli çadır kamp alanlarını tercih edebilirsin. Tecrübeli bir kampçıysan kamp yapmanın serbest olduğu bakir alanları da değerlendirebilirsin.
Kamp, Kamp Yapan Kadın
 • Ağva Kilimli Koyu Kamp
  Deniz kenarı kamp yerleri arasında yer alan Ağva Kilimli Koyu, İstanbul’a 1,5-2 saat uzaklıkta bulunuyor. Hem şahsi aracınızla hem de 139A numara İETT otobüsüyle ulaşabileceğiniz kamp alanında çadır kampı yapabilir ya da bungalovlarda konaklayabilirsin. Belediyeye ait olan kamp alanında tuvalet, duş gibi imkanlar bulunuyor ve girişte ücret alınıyor.
 • Gökçetepe Kamp Alanı
  Edirne’nin Keşan ilçesinde yer alan çadır kamp yerlerinden Gökçetepe Tabiat Park’ında Saroz Körfezi’nin tadını çıkarabilirsin. Kendi çadırını kullanmanın yanı sıra özel kıl çadırlarında da konaklama imkânın bulunan alanın ücretleri oldukça uygun. Ancak gece ateş yakmanın yasak olduğunu unutmamalısın.
 • Uçmakdere Kamp Alanı
  İstanbul’dan yola çıkarak Tekirdağ kamp alanlarından Uçmakdere’ye ulaşmak için yaklaşık 180 km gitmen gerekiyor. İnsan eli değmemiş nadir bölgelerden olan Uçmakdere’ye vardığında havanın değişimini doğrudan hissedebilirsin. Oksijeni ciğerlerine çekerken doğanın tadını çıkarabileceğin alanın çevresinde yemek yiyebileceğin yerler de bulunuyor. Manda yoğurdu, Tekirdağ köftesi gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilir ve yamaç paraşütü yapabilirsin.
 • Kıyıköy Kamp Alanları
  Kırklareli’ye bağlı sevimli sahip kasabalarından birisi olan Kıyıköy, kamp yapılacak yerler listende mutlaka yer almalı. Sakinliği sayesinde şehrin stresinden sıyrılarak nefes alabileceğin Kıyı Köy’de çok sayıda kamp alanı bulunuyor. Bu seçeneklerin birçoğunda çadır kiralayabilirsin. Ayrıca su bisikleti, kano gibi keyifli etkinliklere de katılabilirsin.
 • İğneada Kamp Alanı
  İstanbul’a yakın kamp alanları arayanların mutlaka şans vermeleri gereken yerlerden birisi olan İğneada, Kırklareli’ne bağlı bir belde. 20 km’lik bir sahile sahip olan ilçede ücretli ve ücretsiz kamp alanları bulunuyor. 3000 hektarın üzerinde genişliği bulunan Subasar ormanlarında yer alan kamp alanlarında konaklayabilir ve bölgedeki gölde balık tutabilirsin.
 • Şile Kamp Alanları
  Sahip kamp İstanbul’da yaşayıp kısa süreli kamp yapmak isteyenler için ideal bir seçim olabilir. Şile sahip kampı için ideal bir seçenek olan kamp alanında kendi çadırınla kamp yapabilir ya da çadır kiralayabilirsin.
  Şile kampını eğlenceli bir şekilde geçirebileceğin sahip kamp; bisiklet turu, kano gibi çeşitli aktiviteler için de imkân sunuyor.
 • Ayvalık Adaları Kamp Alanı
  İstanbul’a yakın bir alanda kamp yapmak isteyenler için Balıkesir kamp alanları bir seçenek olabiliyor. Cunda adasının müthiş doğasının tadını çıkarabileceğin Ayvalık kamp alanları sayesinde el değmemiş koyları keşfetmen mümkün. Çadır kampının yanı sıra karavanla konaklamak için de ideal bir seçim olan Ayvalık Adaları’nda duş, elektrik gibi imkanlar da bulunuyor.

  Keyifli bir kamp yapmak ve gözünün arkada kalmaması için tatile giderken evinde alman gereken önlemler  içeriğimize göz atabilirsin.