Dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Allianz Group, spora ve sporcuya verdiği önemi her fırsatta öne çıkarırken, futbol dünyasında adını verdiği stadyumlara 2 yenisini daha katıyor. Allianz Arena'nın ve Allianz Stadium'un ardından, Fransa'da Allianz Riviera ve İngiltere'de Allianz Park stadyumları 2013'te sporseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Almanya'nın Münih kentinde bulunan Allianz Arena'nın atmosferini ve başarılarını Fransa ve İngiltere'ye de taşımaya karar veren Allianz Group, sene başında Avustralya'nın Sidney kentinde bulunan stadyumun Allianz Stadium adını almasının ardından, Nice'de Allianz Riviera ve Londra'da Allianz Park ile sporseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Böylece Allianz, dünya genelinde toplam dört stadyuma adını vermiş olacak.

Fransa'nın Nice kentinde yer alan Allianz Riviera stadyumu için uzun dönemli isim hakkı anlaşmasına imza atan Allianz, İngiltere'nin Saracens Rugby Club ile yapılan ortaklık anlaşmasıyla, kulübün tamamen yenilenen stadyumunun ismi hakkını da aldı. Fransa'nın Nice kentinde inşa edilen 45.000 kişi kapasiteli yeni stadyumun 2013 yılında açılması planlanıyor. Allianz Riviera, futbol maçlarının yanı sıra diğer sporlara ve kültürel aktivitelere, konserlere ve şovlara da ev sahipliği yapacak. Fransa Ulusal Spor Müzesi de yine bu stadyumda yer alacak. İleri teknoloji ve çevreyi koruyan sistemlerle inşa edilen stadyum, kullanılan malzemeleriyle de dikkat çekiyor. Ahşap detayların kullanıldığı stadyum gün ışığından daha fazla yararlanması amacıyla yarı saydam malzeme kullanılarak tasarlandı. Enerji tasarrufunu ön plana çıkaran tasarımıyla da dikkat çeken Allianz Riviera'da jeotermal enerji sistemi kullanılıyor. 
İngiltere'nin başkenti Londra'nın önemli kulüplerinden 2011 şampiyonu Saracens Rugby Club'ın Copthall stadyumu yenilenerek 2013 yılı itibariyle Allianz Park olarak anılmaya başlanacak. Allianz Park stadyumu senenin her günü kullanılabilecek ve Londra'nın Barnet bölgesinde bulunan okullara ücretsiz olacak. Saracens Rugby Club'ın maçlarını oynayacağı günlerde Allianz Park, son sistem teknolojisiyle geleneksel rugby heyecanını bir araya getirecek. Allianz Park'taki ilk maç 16 Şubat 2013 tarihinde oynanacak

Allianz'ın Türkiye CEO'su Alexander Ankel de Allianz Stadyumlarının dünyaya yayılmaya başlamasından oldukça memnun. Alexander Ankel "Allianz dünyaca ünlü Allianz Arena"dan sonra stadyum ailesine 3 yeni stadyum daha ekleyerek spor sponsorluğuna verdiği önemi pekiştiriyor. Allianz, futbolun yanısıra 2000 senesinden beri Formula 1'e, 2006 senesinden beri Uluslararası Paralimpik Komitesi'ne ve 2009 senesinden beri de "Golf'un Evi" olarak da bilinen İskoçya'nın St. Andrews Link Vakfı'na destek veriyor. Allianz Arena ve Allianz Stadium'dan sonra Allianz Riviera ve Allianz Park'ın da çok ses getiren stadyumlar olacağına inanıyorum." dedi.