Temmuz ayı itibariyle Yapı Kredi Sigorta ve Yapı Kredi Emeklilik şirketlerinin ana ortağı olan Allianz, Yapı Kredi Emeklilik şirketini Allianz Yaşam ve Emeklilik olarak yeniden markalaştırdı.

Dünyanın önde gelen sigorta ve finans şirketlerinden Allianz Grubu’nun, 12 Temmuz 2013 itibariyle Yapı Kredi Sigorta ve Yapı Kredi Emeklilik şirketlerinin ana ortağı olmasının ardından, Yapı Kredi Emeklilik, "Allianz Yaşam ve Emeklilik" olarak yoluna devam ediyor. Emeklilik branşında ilk sırada, hayat sigortaları branşında üçüncü sırada yer alan sektörün güçlü oyuncusu Allianz, bundan böyle Türkiye’de, Hayat ve Emeklilik branşlarında "Allianz Hayat ve Emeklilik" ve "Allianz Yaşam ve Emeklilik" olarak iki ayrı şirketle faaliyet gösterecek.
  
Allianz Yaşam ve Emeklilik, Türkiye’nin dördüncü büyük bankası olan Yapı Kredi ile yapılan 15 yıl süreli münhasır bankasürans anlaşması sayesinde Yapı Kredi’nin 900'den fazla şubesi ve 9,6 milyon müşterisine erişim imkanına sahip olmuştur. İki kurumun köklü mirası ve başarısı ile güçlü bir marka yaratmanın heyecanı içinde olduklarını vurgulayan Allianz’ın Türkiye CEO’su Solmaz Altın: "Allianz’ın global  deneyimi ve Yapı Kredi ile olan güçlü iş birliğimiz çerçevesinde Allianz Türkiye olarak önceliğimiz, müşteri odaklı bir hizmet anlayışını benimsemek ve sürdürmek. Hedefimiz, en üst seviyede müşteri memnuniyetinden yola çıkarak, Türk toplumunun varlıklarını her daim koruyan, lider sigorta ve hayat ve emeklilik şirketlerini yaratmaktır. Yapı Kredi Emeklilik bugüne kadar sunduğu hizmet anlayışı ve ürünleriyle sektörün en önemli oyuncuları arasında yer almıştır. Allianz Yaşam ve Emeklilik adı ile yoluna devam edecek olan şirketimiz kendisine miras kalan başarılı hizmet anlayışını sürdürmeye devam edecektir." dedi. 
  
Allianz Yaşam ve Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez ise yeni markalaşma ile ilgili olarak: "Önceliğimiz, Allianz çatısı altında biraraya gelen şirketlerimizin gücüne güç katarak Türk toplumuna en iyi fayda ve hizmeti sağlamaktır. Yapı Kredi Emeklilik’in müşterilerine kattığı değer ve sunduğu hizmet kalitesi Allianz Yaşam ve Emeklilik adı altında aynı şekilde devam edecektir." dedi.