Capital dergisinin bu yıl 16’ncısı düzenlenen “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırması 500’ün üzerinde şirketten 1.584 yöneticinin katılımıyla gerçekleşti. Araştırmanın sonuçlarına göre Allianz Sigorta, liderliğini korudu, sigorta sektörünün “en beğenilen şirketi” seçildi.

Capital dergisinin bağımsız araştırma şirketi GfK işbirliği ile yaptığı “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri 2016” araştırmasında, 500’den fazla şirketten 1.584 yöneticiden hem Türkiye’nin, hem de kendi sektörlerinin en beğenilen şirketini belirlemeleri ve “kendi şirketleri dışında” yanıt vermeleri istendi. Oylamalar sonucunda Allianz Sigorta, kendi sektöründe iki yıl üst üste “En Beğenilen Şirket” seçildi.

Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan-Coqui, 2014 yılından sonra üst üste ikinci kez “En Beğenilen Şirket” seçilmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirterek “Capital dergisi tarafından yapılan araştırmayı çok önemsiyorum çünkü güçlü finansal sonuçlar Allianz Türkiye’nin tek hedefi değil. Müşterimizin beklentisini en iyi karşılayan, en çok çalışılmak istenen marka ve en beğenilen şirket olmak benim için finansal sonuçlar kadar önemli. Müşterilerimizin veya hayatlarını kolaylaştırmak istediğimiz potansiyel iş ortaklarımızın bizim için bu iltifatta bulunması çok kıymetli. Bu sonuç bizi rehavete sürüklemeyecek. Tam tersi, 2500 Allianz çalışanı ve 4000 acentemizi, yeni nesil sigortacılığın öncüsü olma hedefimize koşarken cesaretlendirecek.” dedi.