Paralimpik hareketi dünya çapında duyurmak, yaygınlaştırmak, cesaret ve eşitliğin öncüsü olmak amacıyla 2006 yılından beri Uluslararası Paralimpik Komitesi'ne destek veren Allianz , komitenin ilk Uluslararası Partneri oldu. Allianz, Türkiye'nin de içinde bulunduğu 6 yeni ülkede de Ulusal Paralimpik Komiteler ile işbirliğine gidiyor.

Allianz, 2012 Paralimpik Oyunları öncesinde Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) ile ortaklığını yeniledi ve Uluslararası Ortak statüsüne yükseldi. Yeni küresel anlaşma sonucu Allianz'ın işbirliği yaptığı ulusal komitelerin sayısı 8'e çıktı. 

Allianz, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi'nin de Ulusal Destekçisi Oldu 
Almanya ve Portekiz'de Ulusal Paralimpik Komiteleri ile işbirliği yapan Allianz, 6 yeni ortaklığı daha hayata geçirdi. Allianz aralarında Türkiye'nin de bulunduğu, Avustralya, Bulgaristan, Hırvatistan, İrlanda ve İsviçre'nin Ulusal Paralimpik Komiteleri'nin Ulusal Destekçiliğini üstlendi. 

Allianz Türkiye CEO'su Alexander Ankel, "Allianz'ı Paralimpik oyunlarına bağlayan güçlü bir bağ bulunuyor. Sağlık, rehabilitasyon ve bir kazanın ardından hayata yeniden tutunmak gibi konular günlük işimizin birer parçası. Dünyada 650 milyon kişi engelli olarak yaşamını devam ettiriyor, Türkiye nüfusunun da %2.58 inin engelli olduğu tahmin ediliyor, ancak engelli olmak sadece bundan doğrudan etkilenenleri ilgilendiren bir konu değil. Bakış açımızı iş arkadaşlarımızı, komşularımızı ve dostlarımızı da kapsayacak şekilde genişlettiğimizde, engelli yaşamın hepimizi ilgilendiren bir konu olduğunu görüyoruz. Bu gerçekten yola çıkarak desteklediğimiz Paralimpik Oyunlar sayesinde engelli yaşama ve spora dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Ayrıca Paralimpik Sporcular, bizlere sporun zorluklarının üstesinden gelmede nasıl yardımcı olduğunu gösteriyor ve sigortalılarımızın ihtiyaçlarını daha da iyi anlamamıza yardımcı oluyor" diyerek Allianz'ın Paralimpik oyunlarına yaklaşımını aktardı. 

Alexander Ankel, "Allianz,'Paralimpik Gerçeğinin Paylaşılması' ilkesi ile Paralimpik Spor dalları hakkında bilgileri geniş bir kitleye ulaştırdı. 'Kendine İnan' başlıklı kampanyası, halkı ve Allianz çalışanlarının kendilerini Paralimpik Sporcuların ilham verici başarıları ile özdeşleştirmelerine olanak verdi. Seminerler ve Allianz çalışanlarının Paralimpik Sporcular ile yaptıkları görüşmeler başarılı sponsorluk paketinin bir parçası oldu" diyerek yurtdışında yapılan çalışmaları da özetledi ve benzer uygulamaların Türkiye'de de hayata geçirileceğini sözlerine ekledi. 

Allianz, paralimpik sporcuların motivasyonlarına ve güçlerine destek vermek için 5 yıldır Uluslararası Paralimpik Komitesi'nin sponsorluğunu yürütüyor. Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Başkanı Sir Philip Craven, "Allianz, Paralimpik Hareketinin amaçlarına katkıda bulunmaya devam eden son derece aktif ve sadık bir destekçi. Ayrıca Allianz'ın sekiz farklı ülkenin Ulusal Paralimpik Komite'lerine destek vermesinden memnuniyet duyuyoruz" diyerek işbirlikleri hakkında bilgi verdi.