Reklamcılar Derneği ile Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenledikleri Effie Ödülleri sahiblerini buldu. Sigorta ve Finansal Hizmetler Kategorisi’nin gümüş ödülü Allianz Türkiye’nin oldu. Yayımlandığı günden itibaren büyük ses getiren ‘Allianz Seninle’ reklam kampanyası, ‘Reklamın Oscarları’nda kendi kategorisindeki bu yılki en büyük ödülün sahibi oldu.

Sigorta sektörünün lideri Allianz Türkiye, 9. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda gümüş ödüle layık görüldü. Reklamcılar Derneği ile Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenledikleri Effie Ödülleri’nde Allianz Türkiye ‘Allianz Seninle’ reklam kampanyasıyla ödül kazandı. ‘Allianz Seninle’ reklam kampanyası, Allianz Türkiye’ye ‘Reklamın Oscarları’ olarak bilinen Effie Ödülleri’nin Sigorta ve Finansal Hizmetler Kategorisi’nde bu yılki en büyük ödülü getirirken, aynı kategoride bu yıl altın ödül verilmedi.

Hayatın her aşamasında müşterilerinin ve sevdiklerinin yanında olduğuna vurgu yapan sağlık odaklı reklam kampanyası ‘Allianz Seninle’, Concept Ajans tarafından hazırlanmış ve 2016 yılının Kasım ayında yayımlanmıştı. Kalben’in yorumladığı ‘Haydi söyle’ şarkısının eşlik ettiği reklam kampanyası yayımlandığı günden itibaren büyük beğeni toplamıştı.

‘HAYATIN İÇİNDEN ÜÇ HİKÂYEYİ ANLATIYOR’

Allianz Türkiye Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir, pazarlama ve iletişim alanında dünyanın en zorlu ve itibarlı yarışmalarından biri olarak kabul edilen Effie Ödülleri’ndeki başarılarıyla ilgili olarak “Sigorta sektöründe alışılagelenin dışına çıkan ve ‘sağlık sigortası’nın bir ihtiyaç olduğuna vurgu yapan reklam kampanyamız ile duygulara hitap etmeyi de başardık. Kampanyamızda zor zamanlarda ihtiyaç duyulan en önemli şeyin sevgi ve destek olduğunu, Allianz’ın da her an müşterilerinin yanında olduğunu hatırlattık. Hayatın içinden üç farklı hikâyeyi ‘Allianz Seninle’ mottosuyla ve duygusal bir tonda aktarırken, söylemek istediklerimize müzisyen Kalben de ‘Haydi Söyle’ye yaptığı yeni yorumla aracı oldu. Kampanyamızın, Effie’den kendi kategorisindeki en büyük ödülü alarak en etkili reklamlardan biri seçilmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Bu ödülde emeği geçen iş ortaklarımız Concept Ajans ve Mindshare’e teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

En etkili reklam ve pazarlama iletişim kampanyalarının değerlendirildiği, tüm dünyada 42 ülke ve 6 bölgede düzenlenen Effie Ödülleri’nin Türkiye ayağında bu yıl 24 altın, 12 gümüş, 31 bronz olmak üzere toplam 67 ödül sahiplerini buldu. 

 

‘ALLIANZ SENİNLE’ REKLAM KAMPANYASI KÜNYESİ

Kampanya Adı:                       Allianz Seninle

Reklamveren:                          Allianz Türkiye

Reklamveren Yetkilisi:         Okan Özdemir, Mehmet Nakkaşoğlu, Şirin Vargün,Gözde Karaman, Zeynep Çalkılıç

Reklam Ajansı:                       Concept Ajans

Yaratıcı Yönetmen:                Kerem Özkut

Yaratıcı Grup:                          Umut Dizdar, Sedat Dündar, Serkan Gültekin, Ersel Hira, Ferhan Dayıoğlu, Bülent Ekel, Fatih Anıl Tiryaki, Mustafa Mert Güler                                       

Müşteri İlişkileri:                    Yasin Özhan, Çisil Akoğul

Stratejik Planlama:               Ömer Pamir Gündüz, Oral Ulusoy

Ajans Prodüktörü:                 Mert Turan, Kasım Bektaş, Hilal Kınalıada

Prodüksiyon Şirketi:             Kala Film

Prodüktör:                               Serkan Tırmık

Yönetmen:                               Fatih Kızılgök

Söz-Müzik:                              İbrahim Tatlıses

Yorum:                                      Kalben

Medya Ajansı:                       Mindshare

12 Mayıs 2017