Bağımsız filmlerden büyük Hollywood filmlerine kadar birçok yapımı sigortalayan Allianz, yine gişe rekortmeni filmleri güvence altına aldı. Oscar adayı Başlangıç (Inception) ve Sosyal Ağ (The Social Network) gibi filmleri de sigortalayan Allianz, bu yıl sigortaladığı en riskli filmin Angelina Jolie'nin başrolünü oynadığı Ajan Salt (Salt) olduğunu açıkladı. 

Holywood filmlerinin 85 yıldır önde gelen sigortacısı olan Allianz, filmlerin sorunsuzca, zamanında ve bütçe dahilinde çekilmesini güvence altına almayı sürdürüyor. Mevcut riskleri inceleyerek riziko alanlarını kapsayan çözümler sunan Allianz, yapım şirketi, stüdyo ve oyuncuların sigorta ihtiyaçlarını karşılıyor. 

Çekim süreci sırasında, prodüktörlerin ve film stüdyolarının kendilerini çeşitli sigorta risklerinin yanı sıra, oyuncu kadrosu, ekip ve yapım sürecine yönelik yükümlülükler bakımından da koruması gerekiyor. Bu noktada Allianz devreye girerek, en geniş güvencelerle yapımların ihtiyaçlarını karşılayacak sigorta poliçeleri sunuyor. 

Allianz, bu kriterler doğrultusunda yılın en yüksek riskli filminin Ajan Salt olduğunu açıkladı. Angelina Jolie'nin bir Rus ajanı olmakla suçlanan ve masumiyetini kanıtlaması gereken bir CIA subayı olan Evelyn Salt'ı canlandırdığı aksiyon dolu filmde Jolie, dövüş sahneleri, motosiklet sürmek, köprüden atlamak ve birden fazla silah kullanmak da dahil olmak üzere, dublör gerektiren birçok sahnede kendi oynadı. 

Allianz'ın 2010 yılında sigortaladığı filmler arasında Oscar adayı ve gişe rekortmeni filmler de bulunuyor. Allianz güvencesiyle çekilen filmler arasında Başlangıç, Sosyal Ağ, Elm Sokağında Kabus, Alice Harikalar Diyarında, Burlesque, Titanların Savaşı, Ye Dua Et Sev, Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 1. Bölüm, Demir Adam 2, Karate Kid, Pers Prensi: Zamanın Kumları, Robin Hood, Sex and the City, Turist, Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma gibi filmler yer alıyor. 

Allianz yetkilileri "Film çekimlerindeki gecikmeler prodüksiyonlara milyonlarca dolara mal olabiliyor. Oyuncu kadrosundan biri yaralanıp çalışamaz hale geldiğinde, oluşan gecikme yüksek bütçeli bir film için günde 250.000 dolar zarar anlamına gelebiliyor" diyerek gecikmelerin yol açabileceği maliyetleri özetliyor.