Allianz Türkiye tarafından Instagram platformu üzerinde düzenlenen #HerFotoğrafın1HikayesiVar yarışması sona erdi. Yarışmada daha önce belirlenen 5 kategorinin birincisi Nikon D3200 kazanırken, mansiyon sahipleri ise Sony DSC WX80 ile ödüllendirildi.

Türkiye’nin öncü sigorta şirketlerinden Allianz Türkiye’nin Instagram platformu üzerinde düzenlediği #HerFotografin1HikayesiVar yarışması sona erdi. Aralık ayı sonuna kadar 6 bin 20 yarışmacının 47 bin 36 fotoğrafla katıldığı yarışma ‘#sevimli dostlar, #mutluluk budur, #unutulmaz anlar, #tadı damağımda ve #buyrun benim’ etiketlerinden oluşan 5 ayrı kategoride düzenlendi.

31 Aralık 2013 tarihine kadar yarışmaya katılan fotoğraflardan, en çok takipçinin oyunu alan 25 fotoğraf finale kaldı. Finalde dünyanın en saygın fotoğraf ajanslarından Magnum’un ilk Türkiye temsilcisi Hasan Şenyüksel, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü öğretim üyesi Kamil Fırat ve Türkiye’de en çok takipçi sayısına sahip Instagram Fenomeni Mustafa Seven tarafından değerlendirildi. Her kategorinin birincisinin Nikon-D3200 ile ödüllendirildiği yarışmada, mansiyon sahiplerine ise Sony-DSC-WX80 hediye edildi.

Allianz #HerFotografin1HikayesiVar yarışmasında Nikon D3200 almaya hak kazananlar Adnan Yumat, Murat Girgin, Tuğçe Artıkaslan, Aylin Hacıbekiroğlu ve Dünya Gündüz olarak açıklanırken, Emre Yıldız, Merve Özyurt, Ramazan İnal, Elif Reyhan Kaya ve Esra Gökoğlu mansiyona layık görüldü.