Geçtiğimiz yıl Melekler ve Şeytanlar'dan Harry Potter ve Melez Prens'e, Nine'dan Sherlock Holmes'e birçok filmi Allianz sigortaladı. 

Sinema sektörünün kalbinin attığı Hollywood ve Bollywood filmleri dünyanın en büyük sigorta şirketi Allianz tarafından sigortalanıyor. Allianz, prodüktörlere ve stüdyolara istedikleri sanatsal sonuçlara ulaşırken filmlerini güvenle, zamanında ve bütçeyi aşmadan bitirmeleri için yardım ediyor. 
Sette çıkacak bir yangın ya da başrol oyuncusunun rahatsızlığı kimi zaman film projesini uzun süreli aksatabildiği gibi büyük finansal kayıplara da sebep oluyor. Bu kayıpların en aza indirgenmesi için bir film projesinin sigortasının henüz prodüksiyon başlamadan yapılması, filmin potansiyel risklerinin önceden değerlendirilip, sigortanın aktif hale getirilmesi gerekiyor. Oyuncular ve film ekipleri, film makaraları ve negatifleri, ekipmanlar ve kostümler dahil olmak üzere tüm set Allianz tarafından güvence altına alınıyor. Dünya sigorta devi Allianz aynı zamanda çekim sırasında zarar görebilecek üçüncü şahısları da sigortalıyor. 
Allianz'ın 2009 yılında sigortaladığı Hollywood yapımları arasında Melekler ve Şeytanlar, 2012, Bruno, Morganlar Nerede?, Matrak Adamlar, Harry Potter ve Melez Prens, Soysuzlar Çetesi, İlişki Durumu: Karmaşık, Nine, Halk Düşmanları, Sherlock Holmes, Terminatör 4, Kurtuluş, Alacakaranlık, Yeni Ay gibi dünyaca ünlü filmler bulunuyor. 
En iyi Bollywood yapımları arasında gösterilen 2009 yılının Hindistan Oscar adayı "Tare Zameen Par" ve 2006 yılında En İyi Kısa Film Oscarı'nı kazanan "Küçük Terörist" de Allianz tarafından sigortalanan filmler arasında yer alıyor.