Allianz, acentelerine sunduğu avantajlarla Hayat ve Emeklilik branşının gelişimine katkı sağlarken, bireylerin yaşam evrelerinin farklı dönemlerinde karşılaşabileceği her türlü riskleri ve ihtiyaçları kapsayan Yeni "Yıllık Hayat Sigortası Planları" ve "Özel Birikim Sigortası Planları" ile tüketicileri benzersiz fırsatlarla buluşturuyor.

Global deneyimini Türkiye'deki 20 yılı aşkın birikimiyle birleştirerek Türk sigorta sektörünü yeniliklerle buluşturan Allianz, Hayat ve Emeklilik branşlarındaki atılımlarını yeni ürünlerle sürdürüyor. Allianz'ın, tüketici ihtiyaç ve beklentilerini göz önüne alarak geliştirdiği yeni ürünleri "Özel Birikim Sigortası Planları" ve "Yıllık Hayat Sigortası Planları", kişilerin çeşitli yaşam evrelerindeki farklı ihtiyaçlarını tek çatı altında topluyor. 

Yenilenen ve çeşitli teminatlar eklenerek kapsamı genişletilen "Yıllık Hayat Sigortası Planları" ile sigortalılar, ihtiyaçları doğrultusunda, farklı risk unsurlarına karşı hem kendilerini hem de yakınlarını koruma altına alabiliyor. Temel Koruma Planı, Aile Koruma Planı, Kapsamlı Hayat ve Sağlık Koruma Planı, Kanser Planı ve Esnek Plan olmak üzere 5 farklı planla sigortalılara ihtiyaçları doğrultusunda farklı teminatlar sunuluyor. 

Yine farklı plan seçenekleri ile sunulan "Özel Birikim Sigortası Planları" ise, klasik birikim sigortasına ek olarak; kaza veya hastalık sonucu daimi maluliyet teminatı, kritik hastalıklar teminatı, hastane yatış teminatı, kaza sonucu tedavi masrafları teminatı gibi çeşitli risk unsurlarını da barındırıyor. Böylece sigortalılar, geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak birikim imkânı ve farklı risklere karşı güvenceye aynı anda sahip oluyor. 

Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Ömür Şengün: "Allianz olarak hedefimiz, farklı yaşam evrelerinde sigortalılarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ürünler sunmak" 

Ömür Şengün, Hayat ve Emeklilik branşında başlattıkları yeni dönemde "herkes için" bir çözüm sunacaklarını belirterek; "Ülkemizde, Hayat ve Emeklilik branşına hak ettiği değeri vermek amacıyla kısa süre önce yepyeni bir çalışmayı başlattık. Yeni "Yıllık Hayat Sigortası" ve "Özel Birikim Sigortası" planlarımız bu yeni dönemin ilk ürünleri. Çalışmalarımızı Hayat ve Emeklilik branşındaki diğer ürünlerimizi de yenileyerek hızla sürdüreceğiz. Allianz olarak hedefimiz, bireylerin tüm yaşamları boyunca, farklı ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler geliştirmek. Bu doğrultuda yılsonuna kadar, farklı ihtiyaçlara yanıt verecek yeni ve yenilenen ürünlerimizi sigortalılarımızla buluşturacağız. Üstelik acil ambulans, psikolojik ve tıbbı danışmanlık, sağlık ve yaşam koçluğu, mobil check-up ve ikinci sağlık görüşü gibi kişiye özel asistans hizmeti seçenekleri de sunacağız." 

Yeni ürünlerle ilgili daha detaylı bilgi Allianz acentelerinden veya www.allianz.com.tr adresinde.