Değerli BES Katılımcımız, 

Öncelikle geleceğinize yatırım yapmak için Allianz'ı ve Bireysel Emeklilik Sistemini tercih ettiğiniz için tekrar teşekkür ederiz. 

Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden Allianz olarak, dünyanın lider bankacılık ve finans kurumlarından HSBC ile güçlerimizi Türkiye'de de birleştiriyoruz. Bu doğrultuda uzun yıllardır iş ortaklığımızı sürdürdüğümüz portföy yönetim şirketimizi değiştiriyoruz. 

HSBC ile banka sigortacılığı ve varlık yönetiminde küresel olarak faaliyet gösteriyor.Bu sebeple yeni iş ortaklığımızın son derece verimli olacağına ve HSBC Portföy Yönetimi A.Ş.'nin her geçen gün büyüyen portföyümüzü başarıyla yöneterek siz değerli Bireysel Emeklilik Katılımcılarımıza ekstra katma değer sağlayacağına inanıyoruz. 

Bu süreçte siz Allianz Bireysel Emeklilik Katılımcımızın mevcut fon dağılım oranları, sözleşmenizde herhangi bir değişiklik talebinde bulunmanıza gerek olmaksızın devam edecek. 

Fonlarımızın yatırım stratejilerinde herhangi bir değişiklik gerçekleşmeyecek, fon dağılım oranlarınızı değiştirme haklarınız da aynen saklı kalacak. 

Fonlarımızın fon işletim gider kesintisi oranlarında ise herhangi bir değişiklik olmayacak. 

Özetle fon portföyleri tüm varlık ve yükümlülükleri ile aynen devrolacağından, bu süreçte değişiklikten dolayı mevcut hak ve birikimlerinizde herhangi bir kayıp yaşanmayacak.

Fon katılım belgelerinizin Takasbank nezdinde katılımcı bazında kayıtlı tutulmasına devam edilecek. Arzu ederseniz hesaplarınızda bulunan pay adetlerini, eskisi gibi Alo-Takas ve TakasNET aracılığı ile de öğrenme imkanına sahip olacaksınız. Bu konuda daha detaylı bilgiye http://www.takasbank.com.tr/Pages/BireyselEmeklilikFonlari2.aspx adresinden de ulaşabilirsiniz. 

Allianz olarak uluslararası bilgi birikimimiz ve uzmanlığımızla bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonra da sizlerin A'dan Z'ye sigorta ihtiyaçlarınızda yanınızda olduğumuzu belirtirken HSBC Portföy Yönetimi A.Ş. ile yaptığımız iş ortaklığımızın sizlere artı değer sağlayacağına yürekten inanıyoruz. 

Bilginize sunar, iyi günler dileriz. 
Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş