16. Allianz Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren fotoğrafların sahiplerine ödülleri Allianz Oditoryumu'nda düzenlenen bir törenle verildi.

Bu yıl "Çay Keyfi" temasıyla düzenlenen 16. Allianz Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni Allianz Genel Müdürlüğü'ndeki oditoryumda gerçekleşti. Dereceye giren yarışmacıların ödüllerini aldığı gecede, Hale Caneroğlu Cover Project grubuyla sevilen şarkıları seslendirdi. 

Artık geleneksel hale gelen Allianz fotoğraf yarışması, fotoğrafseverlerin yanında yer alarak onları teşvik etmeye ve fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor. Fotoğraf sanatçılarına destek vermek, Türkiye'nin kültür sanat yaşamını zenginleştirmek, profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunlarının nitelikli eserlere imza atmalarına destek olmak amacıyla düzenlenmesine karar verilen Allianz Fotoğraf yarışması bu yıl tam 16. yaşını kutluyor.

"Çay keyfinin 1001 türlü hali var" sloganıyla hayata geçirilen yarışmanın siyah-beyaz fotoğraf dalında birinciliğine Selim Uçar Çam (İzmir) layık görülürken Gökhan Bedir (Balıkesir) ve Uğurhan Betin (İstanbul) mansiyon ödüllerinin sahibi oldu. Renkli fotoğraf dalında ise birinci İsmet Danyeli (Mersin) seçildi. Tacettin Yüksel (İstanbul) ve Ahmet Fatih Sönmez (Van) renkli fotoğraf dalının mansiyon ödülü kazanan isimleri oldu.

Türkiye'nin dört bir yanından çay keyfini yaşatan fotoğrafların gönderildiği yarışmada, her iki kategoride belirlenen birinciler 6 bin TL ödüle layık görüldü, mansiyon kazanan yarışmacılar da 3 bin TL ödül aldı. Fotoğraflar 21 Kasım - 17 Aralık 2009 tarihlerinde Allianz Fotoğrafevi Galerisi'nde sergilenecek.