Allianz ana sponsorluğunda Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Loryma Yaz Kupası sona erdi. IRC 1 grubunun galibi Bukovskis Igoris'in teknesi Lettland, IRC 2 grubunun galibi ise Doğa Serhan'ın yönettiği Allegro oldu.

Türkiye'de yat sigortalarında pazar lideri olan Allianz, deniz tutkunlarını buluşturan etkinliklere imza atmayı sürdürüyor. Allianz'ın Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) işbirliğiyle düzenlediği 1. Loryma Yaz Kupası, yeni rotalarda yelken açmak isteyen denizcileri bir araya getirdi.
 
Adını Bozburun Yarımadası'nın eski isminden alan Loryma Yaz Kupası, 22 - 26 Ağustos tarihlerinde Marmaris, Datça ve Söğüt üçgenindeki tarihi yarımadada yapıldı. İlk kez düzenlenen yarış, dördü açık deniz, biri üçgen rotadan oluşan beş ayakta gerçekleşti. Toplam 105 millik parkurdaki yarışta 11 tekne IRC 1 ve IRC 2 olarak iki grupta yarıştı. IRC 1 grubunun galibi Bukovskis Igoris'in teknesi Lettland, IRC 2 grubunun galibi ise Doğa Serhan'ın yönettiği Allegro oldu. Yarışın ödül töreni ise 26 Ağustos akşamı tüm takımların ve özel davetlilerin katılımı ile Marmaris Netsel Marina'da gerçekleştirildi. 

1. Allianz Loryma Yaz Kupası'nı kazanan her iki tekne de yine Allianz ana sponsorluğunda 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Marmaris Uluslararası Yarış Haftası'na ücretsiz katılım hakkı kazandı. 

Allianz, deniz tutkunlarını buluşturan organizasyonların sponsorluğunu üstlenmeye ve tekne sigortaları hakkında bilgilendirici çalışmalarına devam edecek. 

1. ALLIANZ LORYMA YAZ KUPASI GENEL SONUÇLARI

Daha fazlasını görmek için kaydırın

IRC I TEKNE SKIPPER
1 LETTLAND BUKOVSKIS IGORS
2 ALIZE 1010 SİNAN SUMER
3 ALLIANZ İSKORPİT İSKENDER AKBAŞ
IRC II TEKNE SKIPPER
1 ALLEGRO DOĞA SERHAN
2 AKDENİZE BÜLENT AÇIKYILDIZ
3 ADAM UTKAN POLAT