Allianz’ın “Yaşam Döngüsü” reklam filmine Kristal Elma’dan “Büyük Ödül”

23 Aralık 2019

Allianz Türkiye’nin “Sen hep yanlarında ol diye, Allianz seninle ve sevdiklerinle” dediği reklam filmi “Yaşam Döngüsü”, Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl 31’incisi gerçekleştirilen Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’nda "Film – TV, Sinema” kategorisinde “Büyük Ödül”ün sahibi oldu.

Yeni nesil sigortacılığın öncüsü Allianz Türkiye, Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl 31’incisi gerçekleştirilen Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’ndan iki ödülle döndü. “Film – TV, Sinema” kategorisinde “Büyük Ödül“ün sahibi olan Allianz Türkiye ayrıca "Sigorta ve Finansal Hizmetler” kategorisinde de en iyi film seçilerek “Kristal Elma“nın sahibi oldu.

“Yaşam Döngüsü” reklam filmiyle başarılı bir sonuca imza atan Allianz Türkiye’nin Pazarlama ve Dijital Sigortalar Direktörü Onur Kırcı “Türkiye'nin en önemli yaratıcılık ve pazarlama etkinliği olarak kabul edilen Kristal Elma’da bir kez daha ‘Büyük Ödül’e layık görülmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 2017 yılında başlattığımız ‘Allianz Seninle’ mottomuz ile birçok platformda birbirinden değerli 10’dan fazla ödüle layık görülmüştük. Yayımlandığı andan itibaren büyük beğeni toplayan ‘Yaşam Döngüsü’ filmimiz de sosyal medyada aldığı ödüllerin yanı sıra Epica 2019’da ülkemizi temsil eden az sayıda çalışmanın içinde yer alarak Bronz ödül kazanmıştı. ‘Film – TV, Sinema’ kategorisinde 'Büyük Ödül’, ‘Sigorta ve Finansal Hizmetler’ kategorisinde 'Kristal Elma’ kazanmamızı sağlayan bu son reklam filmimizle bizi, müşterilerimizle kurduğumuz duygusal bağı daha da güçlendirme hedefimize taşıyan iş ve hayal ortaklarımız, yaratıcı ajans Concept, medya ajansları Ingage ve Mindshare’e de ayrıca çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Concept Reklam Ajansı tarafından hazırlanan reklam filmi, bir baba ile oğulun, 30 yıllık zaman dilimindeki değişimleri, birbirlerine hastalıkta, sağlıkta, üzüntü ve mutlulukta verdiği destek, duygu dolu sahnelerle izleyiciye ulaşmıştı. Filmde, hayat ne getirirse getirsin birbirinden hiç ayrılmayan baba ile oğulun hikâyesine Cem Adrian ve Hande Mehan tarafından seslendirilen, söz ve müziği İlhan Şeşen’e ait “Sen Benim Şarkılarımsın” parçası eşlik etmişti.

"YAŞAM DÖNGÜSÜ" KÜNYESİ:

o    Kampanya Adı: Yaşam Döngüsü

o    Reklamveren: Allianz Türkiye

o    Reklamveren Yetkilisi: Onur Kırcı, Mehmet Nakkaşoğlu, Gözde Kersu

o    Reklam Ajansı: Concept

o    Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Kerem Özkut

o    Kreatif Direktörler: Deniz Ergin, Umut Dizdar, Sedat Dündar

o    Yaratıcı Grup: Emre Günaydın, Berke Gülçiçek

o    Müşteri İlişkileri Direktörü: Barış Alemdar

o    Müşteri İlişkileri: Özlem Najdi, Gökçe Ünal Bozyel, Kübra Özdemir

o    Stratejik Planlama: Tuğay Güven, İpek Kardeşler

o    Dijital İletişim Direktörü: Emrah Dalgıç

o    Ajans Prodüktörü: Mert Turan, Canan Polat

o    Prodüksiyon Şirketi: Depo Film

o    Prodüktör: Cüneyt Utkular, Melih Kokucu, Ender Sevim

o    Yönetmen: Serdar Dönmez

o    Görüntü Yönetmeni: Michel Dierickx

o    Müzik: Sen Benim Şarkılarımsın

o    Yorum: Cem Adrian & Hande Mehan

o    Söz-Beste: İlhan Şeşen (Median Müzik Edisyon)

o    Yapım: ADR Yapım

o    Telif Danışmanı: Pelikan Müzik Yayımcılık

o    Post Prodüksiyon: ABT

o    Medya Ajansı: Ingage ve Mindshare