Van'daki deprem felaketinin ardından bölge ziyaretini tamamlayan Allianz Türkiye yönetimi, Van'ın Mollakasım Köyü'nde hasar gören okulu yeniden yapacak. Sürdürülebilir bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Allianz, hasarlı olan bir sınıflık okulu iki sınıflık bir okul haline getirecek. Ayrıca Mollakasım'a öğretmenler için lojman ve sağlık personelinin de konaklayabileceği bir sağlık evi yapacak. Allianz'ın sosyal vatandaşlık bilinciyle gerçekleştirdiği bu proje, hem bölgedeki eğitim ihtiyacını hem de köyün temel ihtiyaçlarını karşılayacak.

Van depreminin yaraları sarılmaya çalışırken bölge halkına yardımlarını sürdüren ve ihtiyaçları yerinde görmek için Van'ı ziyaret eden Allianz Türkiye yönetimi, ilgili kamu yetkilileri ile bir araya gelerek değerlendirmelerini tamamladı. Uzun soluklu ve sürdürülebilir bir sosyal sorumluluk projesi için kolları sıvayan, bu amaçla geçtiğimiz günlerde Van'ı ziyaret eden Allianz Türkiye CEO'su Alexander Ankel, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Turul ve Risk Müdürü Ceyhun Eren; Van Vali Yardımcısı Atay Uslu, Van Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır ve Van İl Sağlık Müdürü Dr. Orhan Çetinkaya ile bir araya geldi. 

Görüşmeler sonucunda Van'ın Mollakasım Köyü'ndeki iki binasından biri yıkılan, biri de hasar gören okul binası yeniden yapılacak. Bir sınıfı olan okul, iki sınıflık bir okul haline getirilecek, öğretmenler için lojman yapılacak ve sağlık personelinin de konaklayabileceği bir sağlık evi inşaa edilecek. 

Allianz Türkiye CEO'su Alexander Ankel, "Dünyanın 70'den fazla ülkesinde hizmet veren bir şirket olarak doğal felaketler konusunda global tecrübeye sahibiz ve deneyimlerimiz bize bu dönemde sosyal sorumluluğun ne kadar önemli olduğunu öğretti. Van'daki felaketin ardından başlattığımız sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz kapsamında hem Van'a, hem de Türkiye'ye karşı sosyal vatandaşlık görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz" diyerek bölge gezisinde desteklerini esirgemeyen Van Vali Yardımcısı Atay Uslu, Van İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır ve Van İl Sağlık Müdürü Dr. Orhan Çetinkaya'ya yardımları için teşekkür etti. 

İhtiyaçları yerinde görebilmek için Van'a gittiklerini belirten Ankel, "Büyük hasarlı sigortalılarımızı, ayrıca Erciş ve Van'da bulunan acentelerimizi de ziyaret ederek sıkıntı ve gereksinimlerini bizzat dinledik, manevi olarak onlara destek olmaya çalıştık. İhtiyaçlarını karşılamak için başlatılan çalışmalarımız hızla sürüyor." diye ekledi.