Allianz'a ait Fireman Fund Sigorta Şirketi, yılın en riskli filmi olarak Mickey Rourke'un başrolde bir güreşçiyi canlandırdığı, en iyi erkek oyuncu ve en iyi yardımcı kadın oyuncu dallarında Oscar'a aday "Güreşçi"yi (The Wrestler) seçti. 80 yılı aşkın süredir Hollywood prodüksiyonlarını güvence altına alan ve pazarın üçte ikisine hâkim olan Allianz, bu yıl Oscar'a aday 79 filmden 46'sını sigortaladı. Tüm filmlerin büyük risk faktörleri içermediğini de belirten Fireman Fund Sigorta Şirketi Başkan Yardımcısı Joseph Finnegan, "En az sorun çıkaranlar, diyalogun ötesine geçen sahnelerin bulunmadığı, basit "yürü-konuş" filmleridir. Bu yılın Oscar adayları arasında "Frost/Nixon" bu kategoriye giriyor" dedi.

Akrobasi içeren filmlerde genç aktörlerin bile zorlandığını belirten Finnegan "Güreşçi" filmiyle ile ilgili şunları ifade etti:

"Mickey Rourke, son derece gerçekçi ve şiddet içeren güreş sahnelerinde oynadı. Bir maç sırasında kan akıtmak için kendini kasıtlı olarak kesti. Özel bir maçta cam kırıkları, çiviler ve dikenli tel üzerinde güreşti. Filmin başaktörünün ciddi bir sakatlık geçirmesi filmin ertelenmesi, hatta durdurulmasına neden olacaktı. Neyse ki aylar süren bir eğitimden geçti ve alıştırmalar yaptı. Biz de riski azaltacak gerekli önlemlerin alındığından emin olmak için prodüksiyon şirketiyle birlikte çalıştık."

Oyuncu sigortası, bir aktörün başına geldiğinde prodüksiyonu etkileyebilecek hastalık, sakatlık ve hatta ölümü de içeren pek çok olası senaryoyu kapsıyor. Allianz'a ait Fireman's Fund Sigorta Şirketi, prodüktörlere ve stüdyolara istedikleri sanatsal sonuçlara ulaşırken filmlerini güvenle, zamanında ve bütçeyi aşmadan bitirmeleri için yardım ediyor. Şirketin film sigortası alanında 20 yılı aşkın deneyime sahip 40 kişilik bir ekibi var.

Allianz'ın sigortaladığı Oscar adayı filmler arasında Güreşçi'nin yanı sıra Milk (Süt), Frost/Nixon, The Reader, The Dark Knight (Kara Şövalye), Changeling (Sahtekâr), Iron Man (Demir Adam), Defiance, In Bruges, The Visitor (Ziyaretçi), Frozen River (Donmuş Irmak), "Wanted" ve "Hellboy II" da bulunuyor.