Allianz, Hayat ve Emeklilik branşına odaklanmak isteyen acentelere veya kendi acentesini kurmayı planlayanlara sektörde eşi benzeri görüşmemiş bir fırsat sunuyor. Hayat ve Emeklilik branşına hak ettiği değeri veren titizlikle hazırlanmış bir çalışma planı ile acentelere uzun süreli avantajlar sağlanıyor. 

Allianz Sigorta A.Ş Genel Müdürü Arif Aytekin "Türkiye'nin genç nüfus potansiyelini ve bu alandaki büyüme eğilimini göz önünde bulundurarak, Hayat ve Emeklilik branşlarına ağırlık vermek isteyen acentelere çok özel komisyon ve teşvikler geliştirdik. Sektör ortalamalarının oldukça üzerinde rakamlarla acentelerimizi desteklemek, bu konuda uzmanlaşmak isteyenleri güçlendirmek amacındayız. Arkasına bu desteği alan acentelerimizin de çok başarılı olacağına inancımız sonsuz." dedi. 

Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden Allianz, Türkiye'de Hayat ve Emeklilik ürünlerinin satışının sadece bankalar kanalıyla değil bu konuya odaklanmış, konusunda uzman ve deneyimli acenteler tarafından verimli şekilde yapılmasına fırsat verecek özel bir Hayat ve Emeklilik yapılanması getiriyor. Uzmanlaşmış satış kanallarını desteklemek amacıyla sigorta sektöründe eşi benzeri görülmemiş bir çalışmaya imza atan Allianz, Hayat ve Emeklilik ürünlerinin satışını yapan acentelere veya acente olmak isteyenlere, uzun vadeli özel sözleşmelerle büyük avantajlar sunuyor. 

Allianz'ın yeni Hayat ve Emeklilik yapılanmasına göre tüm Allianz acenteleri Hayat ve Emeklilik satışlarından sektör ortalamalarının çok üzerinde komisyonlar alacak. Sadece Hayat ve Emeklilik ürünlerine odaklanacak acenteler ise hedefleri doğrultusunda bu komisyonlara ek olarak teşvik primleri kazanacak. Acenteler hedefleri doğrultusunda, komisyon ve teşviklerin yanında, yıl sonunda ayrıca bonus da kazanabilecek. Çalışan sayısına göre verilecek olan ek primlerin yanı sıra kotasını dolduran acenteler ise ayrıca aylık kiralık araç desteğinin de sahibi olacak. Allianz, kendi acentesini kurarak sadece Hayat ve Emeklilik ürünlerini satmak isteyenler için de nakdi acente kuruluş desteği verecek. 

Allianz Sigorta A.Ş Genel Müdürü Arif Aytekin, "Ülkemizde Bireysel Emeklilik Sistemi istikrarlı bir büyüme gösteriyor. Biz de bu süreçte ülkemizin demografik yapısı ve düşük sigorta penetrasyonunu göz önünde bulundurarak, Hayat ve Emeklilik branşlarına yatırım yapma kararı verdik. Allianz'ın global pazarlarda edindiği tecrübeler paralelinde Türkiye pazarının dinamiklerini de göz önüne alarak farklı ülkelere de model oluşturacağına inandığımız bir planı hayata geçiriyoruz. İyi kurgulanmış ve desteklenmiş yeni Hayat ve Emeklilik yapılanmamızla bu konuda uzmanlaşmış acentelerimizi güçlendirerek, bu branşlara hak ettiği önemin verilmesini sağlıyoruz. Yeni acentelere kuruluş aşamasında maddi katkı, araç kira desteği, çalışan ve satış rakamı odaklı teşvik primleri gibi sektörümüzde görülmemiş avantajlar sunuyoruz. Bu gelir modeli, kazan-kazan-kazan anlayışıyla hareket eden Allianz'ı yansıtıyor. Yeni yapılanmamızla hem biz, hem acentelerimiz, hem de geleceğine yatırım yapan sigortalılarımız kazanacak. Yeni Hayat ve Emeklilik yapılanmamızın sektörümüze katma değer sağlayacağına yürekten inanıyoruz. Bu yapılanmamızı takiben, yılsonuna kadar Hayat ve Emeklilik branşlarında tüketicilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte yeni ürünlerimizin de lansmanını gerçekleştireceğiz" diye konuştu. 

Bireysel Emeklilik ve Hayat sigortalarının satışını yükseltecek olan yeni yapılanmaya 1 Eylül itibariyle geçileceği bilgisini veren Arif Aytekin, Allianz acenteliği almak isteyenlerinwww.allianz.com.tr adresindeki "Acente Başvuru Formu"nu doldurabileceğini belirtti.