Türkiye’nin en beğenilen sigorta şirketi Allianz, dikkatli sürücülere Trafik Sigortası’nı 99 TL’den başlayan fiyatlarla sunuyor.

Allianz Sigorta, müşterilerin risk profiline bağlı olarak Trafik Sigortası poliçelerini 99 TL’den başlayan fiyatlarla sunuyor. 1 Ocak 2014 tarihinde uygulamaya başlanan Trafik Sigortası’nda serbest fiyat uygulaması ile şirketler müşterilerine istedikleri fiyatı sunabiliyorlar.

Daha önce, Trafik Sigortası fiyatlarında araç türü ve il bazında belirlenen baz fiyatlar üzerinden belirli bir band aralığında oynama yapılabiliyorken, yeni uygulama ile fiyatlandırma, pazarın gerekleri doğrultusunda serbestçe, sınırlandırma olmaksızın yapılabiliyor. Bu da trafikte daha dikkatli olan ve daha az kazaya karışan müşterilerin Trafik Sigortası için daha uygun ücret ödemesine olanak tanıyor. Allianz Sigorta, bu kapsamda müşterilere Trafik Sigortası’nda 99 TL’den başlayan avantajlı fiyatlar sunuyor. Bu fiyatlar müşterilere avantaj sağladığından, Allianz acentelerine olan ilgileri yükseliyor.

Allianz Sigorta Genel Müdürü Arif Aytekin konu ile ilgili değerlendirmesinde; "Allianz olarak Türkiye’deki geçmişimizin 90 yıl öncesine dayanıyor olmasının avantajıyla ve global tecrübemizle, sigortalılarımıza ve acentelerimize sunduğumuz hizmet kalitesi ve ayrıcalıklar sebebiyle tercih ediliyoruz. Trafik Sigortası’nda serbest fiyat uygulamasının uzun vadede sigortalılara büyük avantaj sağlarken, acentelerimize de, mevcut gelirleri ve komisyon oranları değişmeden yeni müşterilere erişebilme ve mevcut müşterilerimizi korumak adına fayda sağlıyor. Bunun yanı sıra toplumumuzda bilinçli sürücü sayısının artmasına katkıda bulunması da bizleri ayrıca sevindiriyor." diye konuştu.