Allianz Yuvam Sigortası'na Evcil Hayvan Asistans Hizmeti'ni ekledi

31 Ağustos 2020
Müşterilerinin hayatlarının her anında yanında olma hedefiyle; yalın, anlaşılır ve daha zengin içerikli ürünler geliştiren Allianz Türkiye, Yuvam Sigortası ürününe Evcil Hayvan Asistans Hizmeti’ni ekledi. Kedi ve köpeklerin yanı sıra evcil kategorisine giren; kuş, balık, kemirgen ve sürüngen gibi hayvanların da kapsama alındığı seçime bağlı teminat ile sigortalılar, anlaşmalı veteriner kliniklerinde birçok hizmetten ücretsiz faydalanabiliyor.

Yeni nesil sigortacılığın öncüsü Allianz Türkiye, üç farklı planla yenilenen Yuvam Sigortası’na “Evcil Hayvan Asistans Hizmeti” teminatını da ekledi. Allianz Türkiye, “Evcil Hayvan Hizmeti”ni, müşterilerinin evlerini ve eşyalarını yangından hırsızlığa kadar pek çok riske karşı koruyan Yuvam Sigortası Kapsamlı Paket ile sunuyor. Pakette seçime bağlı olarak yer alan teminat ile sigortalılar, evcil hayvanları için anlaşmalı veteriner kliniklerinde; veteriner hekim muayenesi, tırnak kesimi, göz temizliği, kulak temizliği, parazit damlası veya pire tasması hizmetlerinden yılda bir kez ücretsiz faydalanabiliyor. Evcil Hayvan Asistans Hizmeti, istenirse 30 TL sabit net prim ile poliçelere eklenebiliyor.  

Allianz Türkiye olarak çeviklik üzerine kurdukları iş stratejileri doğrultusunda daha sade, kolay anlaşılır ve zengin içerikli ürünler geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Allianz Türkiye Oto Dışı Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Öktem Örkün, “4 milyon evcil hayvanın sahiplenildiği ülkemizde, bu tarz bir girişimde bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Teminatımızın kapsamı sadece kedi ve köpek dostlarımız ile sınırlı değil; evcil kuşlar, evcil balıklar, evcil sürüngen ve evcil kemirgenleri de kapsama dahil ettik. Allianz Türkiye olarak müşteri merkezli vizyonumuzla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru belirleyip yenilikçi ürünlerimizle onların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Evcil Hayvan Asistans Hizmeti ile sunulan ücretsiz hizmetlerin dışındaki tüm unsurlar için Türkiye Veteriner Hekimler Birliği Taban Fiyat Tarifesi esas alınıyor. Sigortalılar, anlaşmalı veteriner kliniği ve evcil hayvan dükkanlarında yüzde 20’ye varan indirimlerden faydalanabilirken, anlaşmalı pansiyonlarda yılda 3 gün ücretsiz konaklama hizmetinden de yararlanılabiliyor. Kedi ve köpeklerin yanı sıra evcil kuş (muhabbet kuşu, bülbül, saka, kanarya papağan vb.), akvaryumda beslenen evcil balıklar, evcil sürüngen (iguana, kaplumbağa) ve evcil kemirgen (hamster) gibi hayvanlar da paket kapsamında değerlendiriliyor.