Allianz Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası’na salgın hastalıkları da dahil etti

25 Kasım 2020
Müşterilerinin, hayatlarının her anında yanında olma hedefiyle; daha yalın, anlaşılır ve daha zengin içerikli ürünler geliştiren Allianz Türkiye, Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ürününe Salgın Hastalıklar (pandemi) ek hizmetini de dahil etti.

Yeni nesil sigortacılığın öncüsü Allianz Türkiye, pandemi sürecinde seyahat alışkanlıkları ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda seyahat sağlık sigortalarının kapsamını genişletti.  Allianz Türkiye sigortalılarının yurt dışı seyahatleri sırasında koronavirüs başta olmak üzere Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği salgın hastalık (pandemi) tanımına giren durumlarda, tıbbi ve yatarak tedavi masrafları ile karantina giderlerini yurt dışı seyahat sağlık sigortası ürünü kapsamına dâhil etti.

Yurt dışındaki tüm planlara seçimli olarak sunulan bu ek hizmet ile birlikte, kaza veya ani rahatsızlık sonucu oluşan tedavi masrafları teminatlarına “salgın hastalık veya COVID-19 gibi pandemik hastalık teşhisi dahil” ifadesi eklenerek, ilk etapta acente ve broker üzerinden yapılan poliçeler için kapsam genişletildi.

Allianz yurt dışı seyahat sağlık sigortası; yurtdışına veya yurtdışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri sağlık risklerine karşı koruma altına alıyor. Ürün kapsamında; seyahatlerde karşılaşılan ani rahatsızlık ve hastalıklara ilişkin tıbbi tedavi, sigortalının tedavinin verilebileceği en yakın sağlık kuruluşuna seyahati veya nakli, sigortalının taburcu olduktan sonra ikametgah adresine nakli, vefat eden sigortalının nakli gibi hizmetler  sunuluyor.

Allianz yurt dışı seyahat sağlık sigortası, tarifeli uçuşlarda bagajın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi durumunda masrafların karşılanması, zorunlu sebeplerle uçuşun kaçırılması durumundaki masraflar, erken dönüş masrafları veya gıda zehirlenmesi gibi birçok asistans hizmetiyle yaşanabilecek zor durumlar için de sigortalılarına güvence sağlıyor. Ayrıca yurt dışında karşılaşılabilecek acil sağlık sorunlarında refakatçinin konaklaması, ulaşımı, ilaç gönderilmesi, hukuki danışmanlık gibi süreçlerde de müşteriler Allianz yurt dışı seyahat sağlık sigortası ile destekleniyor.