Allianz Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Güler Aras Yeşil İş Konferansı’nda Konuşmacı Oldu

Finans ve yönetim dünyasının önemli akademisyenleri Vancouver’da 75. AOM Yıllık Konferansı’nda buluştu

Yönetim felsefesi gelişim topluluğu AOM, Yıllık Konferansı’nın 75’incisi Vancouver’da düzenledi. Sigorta sektörünün lideri Allianz Türkiye’nin yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Güler Aras’ın da konuşmacı olarak yer aldığı konferansta, “Yönetişimi Açmak” konusu ele alındı.

Yönetim bilimi üzerine dünya çapında araştırmacıları biraraya getiren uluslararası ve disiplinlerarası, akademik bir organizasyon olan AOM’in (Academy of Management), yıllık konferansının 75’incisi, 7-11 Ağustos 2015 tarihleri arasında, Kanada’nın Vancouver şehrinde düzenlendi. Bu yıl “Yönetişimi Açmak” temasıyla gerçekleştirilen konferansın 10 Ağustos 2015 Pazartesi günü yapılan “Kamu İdaresi Yönetişimini Kurumsal Sosyal Sorumluluğa Açmak” başlıklı panelinde, Allianz Sigorta ile Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerinin yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Güler Aras da konuşmacı olarak yer aldı.

Moderatörlüğünü KEPE’den (Centre of Planning and Economic Research) Dr. Athanasios G. Chymis’in üstlendiği panele Georgetown University ile Yıldız Teknik Üniversitesi adına katılan Prof. Dr. Güler Aras’ın yanı sıra, University of Rome Tor Vergata’dan Paolo Danselmi, Inver Hills Community College’dan Prof. Hamid H. Kazeroony, University of Missouri’den Prof. Peter G. Klein ve University of Hull ile University of Texas’tan Prof. Waymond Rodgers da katıldı. Uluslararası Entegre Raporlama Konseyi (IIRC) Başkanı Prof. Mervin King de toplantıya, görüşleriyle önemli bir katkıda bulundu.

Konferans boyunca, Prof. Dr. Aras’ın editörlüğünü üstlenerek konuyla ilgili akademik çalışmaları bir araya getirdiği, “Finans, Yönetişim ve Sürdürülebilirlik: Teori ve Pratikte Zorluklar” (Finance, Governance and Sustainability: Challenges to Theory and Practice Series) kitap serisi içerisinde yayımlamış olduğu “Sürdürülebilir İş Dünyası için Sürdürülebilir Piyasalar” (Sustainable Markets for Sustainable Business) kitabı ile Prof. Dr. Aras’ın Maria Aluchna ile birlikte editörlüğünü üstlendiği “Yönetişimi Dönüştürmek” (Transforming Governance) kitabının tanıtımı yapıldı.

Kitaplar, Prof. Dr. Güler Aras’ın başkanlığında düzenlenen, 27. SASE Yıllık Konferansı’nda da önemli birer kaynak olarak gösterilmişti. Sosyo-ekonomi üzerine uluslararası ve disiplinlerarası bir organizasyon olan SASE’nin (Society for the Advancement of Socio-Economics), 3 Temmuz’da Londra’da düzenlenen yıllık konferansında, “Finansal Piyasalar ve Kuruluşlarda, Kurumsal Yönetim ve Regülasyon: Direnç Tepkisi ve Sürdürülebilir Pazarlar” konusu ele alınmıştı.

Uluslararası finans dünyasının saygın ismi Prof. Dr. Güler Aras

Çok sayıda akademik derginin yayın kurulunda yer alan Allianz Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Profesör Aras’ın, finans, sermaye piyasası, bankacılık, sürdürülebilirlik, kurumsal yönetim ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında 20`nin üzerinde kitabı, çok sayıda kitap bölümü, makale ve tebliğ olmak üzere 250’den fazla eseri, birçok projesi ve çeşitli ödülleri bulunuyor. 2009 yılında Gower tarafından yayımlanan ortak yazarlı “Durable Corporation; Strategy for Sustainable Business” ve 2012 yılında Palgrave McMillan trafından yayımlanan “Governance and Social Responsibility; International Perspectives” kitapları, Güler Aras’ın en önemli eserleri arasında. Aras’ın en son kitabı “Sustainable Markets for Sustainable Business: Global Perspective for Business and Financial Markets”, 2015 yılında yine Gower yayınevi tarafından basıldı. “Finance, Governance and Sustainability: Challenges to Theory and Practice” ile “Corporate Social Responsibility” kitap serilerinin editörlüğünü de sürdüren Profesör Aras, uzun yıllar boyunca da “Social Responsibility Journal” yayınının editörlüğünü yürütmüştü.

Allianz hakkında

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. 2014 yılında hayat dışı branşlarda toplam 3,2 milyar TL prim üreterek %14,2 oranında pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini sürdürmektedir. Sağlık alanında 1 milyar TL prim üretimi ve %36,5 pazar payı ile sektörde birinci sırada yer alan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında 440 milyon TL prim üretimi ve %13,4 konsolide pazar payı ile ikinci, bireysel emeklilikte 700 bin katılımcı sayısı, 7 milyar TL fon büyüklüğü ve %18,4 konsolide pazar payıyla üçüncü sırada yer almaktadır.

Allianz ile ilgili detaylı bilgi için:
allianz.com.tr

Allianz’ı sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/AllianzTurkiye
instagram.com/AllianzTurkiye
twitter.com/AllianzTurkiye
youtube.com/AllianzTurkiye