Allianz Yat Sigortası'nı yeniliyor 

Allianz Yat Sigortası ile güvene yelken açın 

Türkiye'de yat sigortalarında pazar lideri olan Allianz, ürünlerinin içeriğini zenginleştiriyor. Yenilenen Allianz Yat Sigortası'nda, Makine Kırılması, Kişisel Eşyalar, Tekne personeli için Ferdi Kaza, Çekme & Kurtarma gibi birçok ilave risk için teminat sağlanarak yatlar en geniş teminatlarla güvence altına alınıyor. Allianz ayrıca, belirli büyüklükteki tekneler için, Mondial ile işbirliği çerçevesinde Asistans hizmeti de sunuyor. 

Hem denizde hem de karada birçok fiziki riskle karşı karşıya olan tekneler, Allianz Yat Sigortası ile güvence altına alınıyor. Yat sigortalarında sektör lideri olan ve ülkemizde her dört tekne sahibinden birinin sigorta yaptırmak için tercih ettiği Allianz, kapsamlı ve ihtiyaçlara göre şekillenen yat sigortalarında farkını ortaya koyuyor. Tekneleri olası risklere karşı güvence altına alan Allianz, yat sigortası ürününü yeni teminatlar ile geliştirerek deniz tutkunlarına sunuyor. 

Allianz'ın yenilenen yat sigortası, Makine Kırılması, Çevre Kirliliği, Kişisel Eşyalar, Tekne personeli için Ferdi Kaza, Çekme & Kurtarma, Elektronik cihaz teminatı gibi birçok ilave risk için teminat sağlıyor. Allianz ayrıca, belirli büyüklükteki tekneler için, Mondial ile işbirliği çerçevesinde farklı asistans hizmetleri de sunuyor. 

Allianz Kurumsal Sigortalar Direktörü Melda Şuayipoğlu , "Allianz olarak tüm dünyada tekne sigortacılığında lideriz. 100 yılı aşkın süredir uluslararası deneyimimiz ve yerel uzmanlığımızla yatları güvence altına alıyoruz. Örnek vermemiz gerekirse, marinada bulunan bir tekne bile birçok tehlike ile karşı karşıyadır. Marinadaki başka bir teknenin yanması ve yangının sizin teknenize sıçraması, deniz tehlikeleri, kazanların patlaması, şaftların kırılması, gemi veya botların tamamen çalınması gibi riskler söz konusu. Bu gibi riskler karşısında İngiliz sigortacıların geliştirdiği "Enstitü Yat Klozları" bünyesindeki teminatları uyguluyoruz ve global standartlarda tekneleri güvence altına alıyoruz. Allianz Sigorta olarak, geçmişi uzun yıllara dayanan uluslararası tecrübemiz ve birikimimizden aldığımız destekle önümüzdeki yıllarda piyasa liderliği konumumuzu güçlendirmeyi, sigortalılarımıza daha kapsamlı ve zengin ürünler sunmayı planlıyoruz" diyerek hedeflerini özetledi. 

Allianz'ın yat sigortalarındaki liderliğini, denize gönül verenleri destekleyerek pekiştirdiklerini söyleyen Melda Şuayipoğlu, "Uluslararası yarışları ve yat kulüplerini destekliyoruz. Deniz tutkunlarını bir araya getiren Marmaris Uluslararası Yarış Haftası'nın ve Bodrum Açık Deniz Yat Kulübü'nün de sponsorları arasında yer alıyoruz" dedi.