Allianz yaratıcılık ve inovasyonda ödülleri topladı

30 Eylül 2020

Allianz Türkiye reklam ve pazarlama kampanyalarının etkinliğini ölçen, Türkiye ve dünyanın en itibarlı yarışmalarından Effie’de “Yanlarında Ol Diye” kampanyası ile Gümüş Effie’nin sahibi oldu. Aynı kampanya Sardis Ödülleri’nde ise “En İyi Reklam Filmi” seçildi. Allianz Türkiye Sardis’te ayrıca “Claims Transformation 2.0” projesi ile “En İyi Yapay Zeka Kullanımı”, “Allianz Motto Müzik” ile “En Özgün İçerik Üretimi” ödülünü kazandı.

Allianz Türkiye, yaratıcılıktan inovasyona, farklı alanlarda hayata geçirdiği farklı projeleri ile ödüller almaya devam ediyor. Geçen yıl yayımladığı ‘Yanlarında Ol Diye’ kampanyası ile Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda ödül kazanan tek sigorta şirketi olan Allianz Türkiye, finans sektöründe inovasyon ve pazarlama başlıklarının ödüllendirildiği Sardis’ten ise üç ödülle döndü. 

Allianz Türkiye, reklam verenler ve ajanslar tarafından pazarlama ve iletişim sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda  “Yanlarında Ol Diye’ kampanyasıyla “Sigorta Hizmetleri” kategorisinde Gümüş Effie’nin sahibi oldu. “Yanlarında Ol Diye” kampanyası Sardis’te de ödüle layık görüldü. Kampanyanın yaratıcı iletişim kategorisinde “En İyi Reklam Filmi” seçildiği Sardis Ödülleri’nde Allianz ayrıca, “Claims Transformation 2.0” projesi ile sigorta şirketleri arasında inovasyon kategorisinde “En İyi Yapay Zeka Kullanımı” ödülünü, yaratıcılık kategorisinde ise “Allianz Motto Müzik” ile “En Özgün İçerik Üretimi” ödülünü kazandı. Allianz’ın hem Effie hem de Sardis’te ödül kazandığı “Yanlarında Ol Diye” kampanyası bir baba ile oğlun yaşam döngüsünü anlatıyor. Concept imzalı reklam filmi daha önce de hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyük ödüller dahil birçok ödül kazanmıştı.