Allianz Türkiye’nin Teknik İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine Klaus Peter Karl Mangold getirildi

Sigorta sektörünün lideri Allianz Türkiye’nin Teknik İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine Klaus Peter Karl Mangold atandı. 2006 yılından bu yana Allianz Versicherungs-AG’de Ürün ve Aktüerya Direktörlüğü görevini sürdürmekte olan Klaus Peter Karl Mangold, Allianz Türkiye’nin CFO’su olarak atanan Ersin Pak’tan boşalan Teknik İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine 1 Mart 2016 itibarıyla başladı.

Almanya’daki Ludwig Maximilians Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olan Klaus Peter Karl Mangold, 1986’da sigorta sektöründe çalışma hayatına başladı. 1988 yılında yetkili aktüer olmaya hak kazanan Klaus Peter Karl Mangold, 1992 yılından bu yana Allianz Grubu’nda pek çok uluslararası görevde bulundu. Klaus Peter Karl Mangoldaynı zamanda Alman Aktüerler Derneği’nde (DAV) çeşitli komitelerde başkan yardımcılığı ve üyelik görevlerini yürütüyor.

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet veriyor. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırıyor.