Sigorta sektörünün lideri Allianz Türkiye’nin, hukuk bölümünün yönetimine Şebnem Karaduman getirildi. Şebnem Karaduman, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındıran Allianz Türkiye’nin hukuktan sorumlu genel müdür yardımcısı ve baş hukuk müşaviri olarak görev yapmaya başladı.

1997’de İstanbul Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Şebnem Karaduman, 1998’de Finansbank A.Ş.’nin hukuk bölümüne girdi. 2002 yılına kadar Finansbank A.Ş.’de iştiraklerden sorumlu avukat olarak çalışan Şebnem Karaduman, kariyerine 2002-2003 yılları arasında Fiba Bank A.Ş.’de hukuk müşaviri olarak devam etti. 2003 yılından itibaren Finansbank A.Ş.’nin hukuk bölümünde sırasıyla müdür ve bölüm müdürü ünvanlarıyla görev yapan Şebnem Karaduman, 2012-2015 yılları arasında aynı şirketin genel müdür yardımcılığı ve baş hukuk müşavirliği görevlerini üstlendi. 

İstanbul Barosu’nun yanı sıra Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin de üyesi olan Şebnem Karaduman, Finansbank A.Ş.’de 2007-2015 yılları arasında kurumsal yönetim alanında çalışmalar yaptı ve yönetim kurulu genel sekreterliği görevini yürüttü.

Allianz hakkında

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. 2014 yılında hayat dışı branşlarda toplam 3,2 milyar TL prim üreterek %14,2 oranında pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini sürdürmektedir. Sağlık alanında 1 milyar TL prim üretimi ve %36,5 pazar payı ile sektörde birinci sırada yer alan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında 440 milyon TL prim üretimi ve %13,4 konsolide pazar payı ile ikinci, bireysel emeklilikte 700 bin katılımcı sayısı, 7 milyar TL fon büyüklüğü ve %18,4 konsolide pazar payıyla üçüncü sırada yer almaktadır.

Allianz ile ilgili detaylı bilgi için:
allianz.com.tr

Allianz’ı sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/AllianzTurkiye
instagram.com/AllianzTurkiye
twitter.com/AllianzTurkiye
youtube.com/AllianzTurkiye