Allianz Türkiye, müşterilerinin poliçe ödemelerini online vade tahsilatı ile doğrudan mobil uygulama ya da internet sitesi üzerinden yapabilmelerini sağlayan yeni çözümü ile sektörde bir ilke daha imza attı.

Allianz Türkiye bünyesinde bireysel müşterilere yönelik dijital ürün ve çözümler geliştiren proje ekibi, Allianz müşterilerinin kasko, trafik, sağlık, konut ve diğer hayat dışı poliçe ödemelerini doğrudan mobil uygulama ya da internet üzerinden yapabilmelerini sağlayarak sektörde bir ilke imza attı.

Allianz Türkiye’nin dijital dönüşüm programı kapsamında hayata geçirdiği bu özellik sayesinde müşteriler alışveriş sepeti kurgusuyla, birden fazla poliçenin açık vadesini seçebiliyor ve bir defada hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde online ödeme yapma avantajına kavuşuyor.

Online tahsilat özelliği, kullanıcılara ödemeden kaynaklanan bir sorun söz konusu olduğunda hızlıca online ödeme yaparak muhtemel bir blokajı anında kaldırabilme imkanı sunuyor.

Uygulamayla ilgili değerlendirmede bulunan Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Direktörü Onur Kırcı, “Allianz Türkiye olarak, hayat dışı ve sağlık sigortalarında online vade tahsilatı kolaylığını kullanıcısına sunarak sektörümüzde bir ilke imza attık. Bu çözüm, ödeme planı kurgusu ve sepet kurgusu gibi dijital ödeme araçlarının sigortacılık alanında başarıyla uygulanması bakımından sektörümüz için de bir yenilik. Bu yenilikçi çözümü sigorta sektörünün ilk Masterpass tek tıkla ödeme çözümü entegrasyonu gibi yeni özellikler ekleyerek ve kapsamını genişleterek daha da geliştireceğiz” şeklinde konuştu.