Allianz Türkiye’den bir ilk: Mottosu müzik olanları buluşturan Allianz Platformu Motto Müzik yayında!

Allianz Türkiye’den bir ilk: Mottosu müzik olanları buluşturan Allianz Platformu Motto Müzik yayında!

Toplumun yaşam kalitesini artırma vizyonuyla hareket eden Allianz Türkiye tarafından hayata geçirilen yepyeni dijital müzik platformu Motto Müzik, yayın hayatına YouTube üzerinden başladı. Sigorta sektörünün lideri Allianz Türkiye’nin oluşturduğu Motto Müzik’te müziği hayatının odak noktasına alan, hayatında müziğe yer açan herkese yer var. Müziğe erişmek, müziği öğrenmek isteyen herkese karşılıksız ve Türkçe içerik sunan Türkiye’nin ilk ve tek dijital platformu Motto Müzik’te, enstrüman çalmayı öğrenmek isteyenlere ücretsiz dersler, müzik haberlerini takip etmek isteyenlere güncel haberler, ünlü müzik insanlarıyla birbirinden eğlenceli programlar yer alıyor.

Müziği ve geleceğin sanatçılarını desteklemeyi, insanların hayatlarını zenginleştirmeyi, toplumdaki kültürel bağları müzik yoluyla güçlendirmeyi kurumsal sorumluluk felsefesinin dayanaklarından biri olarak kabul eden Allianz Türkiye, Motto Müzik’i de bu anlayışla hayata geçirdi. Müziği toplumu ayakta tutan değerli bir kültürel sermaye olarak gören Allianz Türkiye, Motto Müzik platformu ile müziği ve onun dünyasını herkes için erişilebilir kılarak insanların yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyor.

Allianz Türkiye’nin CEO’su Solmaz Altın, Allianz Platformu Motto Müzik hakkında “Allianz Türkiye olarak ekonomik büyümeye katkıda bulunurken, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek bireylerin gelişimini desteklemeye önem veriyoruz. Müziğin birleştirici gücüne inanıyor, müziğe hem globalde hem de Türkiye’de yatırım yapıyoruz. Toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olarak, odağımıza müziği koyuyor, topluma etkin şekilde dokunacak projelere imza atıyoruz. Allianz Platformu Motto Müzik, bu adımlarımızın en önemli parçalarından... 7'den 70'e herkesi müziğin ilham veren gücüyle buluşturarak, yaşamdan daha fazla keyif almalarını arzuluyoruz. İlerleyen dönemlerde bu odaktaki yatırımlarımıza devam etmeyi hedefliyoruz.” diyor.

Televizyondan dijitale transfer: Yekta Kopan, Allianz Platformu Motto Müzik’te

Allianz Türkiye, birbirinden değerli birçok müzik insanını Motto Müzik çatısı altında topluyor. Kültür ve sanatın ünlü ismi, deneyimli programcı Yekta Kopan, televizyon dünyasından Allianz Platformu Motto Müzik’e transfer ediliyor. Her Perşembe akşamı “Yekta Kopan'la Noktalı Virgül” isimli programıyla Motto Müzik’te yer alan Yekta Kopan, sanat dünyasının ünlü isimleriyle söyleşiler gerçekleştiriyor.

Plak koleksiyoneri, DJ, yazar, radyocu ve programcı Murat Meriç de Allianz Platformu Motto Müzik Ailesi’nin üyeleri arasında yer alıyor. Plak koleksiyonunu Allianz Platformu Motto Müzik takipçilerine açan Murat Meriç’in “Plak Dolabı” isimli programının her bölümünde bir sanatçının nadir albümleri pikaptan çalınıyor ve sanatçıyla ilgili bilinmeyen hikayelere yer veriliyor.

Mottosu müzik olanları buluşturan Allianz Platformu Motto Müzik’in programcılarından Sarp Dakni ise “Otur 0 Aferin 10” isimli programında ünlü konuklarını teste tabi tutuyor. Soruların, sanatçıların hikayelerine doğal yollardan bağlandığı bu programda Sarp Dakni konuklarıyla eğlenceli sohbetler gerçekleştiriyor.

Allianz Platformu Motto Müzik Ailesi’nin bir diğer ismi, gazeteci ve müzik yazarı Barış Akpolat ise “Neye Niyet Neye Kısmet / 3N1K” isimli programında müzisyenler ve müzik dünyasından önemli isimlerle klasik röportaj mantığından uzak, sürprizlerle dolu söyleşiler yapıyor.

Allianz Platformu Motto Müzik’te sıfırdan enstrüman dersleri

Mottosu müzik olanları buluşturan Allianz Platformu Motto Müzik’te ücretsiz enstrüman dersleri de yer alıyor. Özlem Tekin, Murder King ve pek çok grupla sahneye çıkan davulcu Onur Akça, Motto Müzik takipçilerine davul çalmayı sıfırdan öğretiyor. Amatör müzisyenlere ipuçları da veren program haftalık olarak yayımlanıyor.

Ogün Sanlısoy, İlhan İrem ve pek çok sanatçıya albüm ve konserlerinde eşlik eden gitarist ve eğitmen Onur Ataman ise sıfırdan gitar öğrenmek isteyen Allianz Platformu Motto Müzik izleyicilerine her hafta adım adım gitar eğitimi veriyor.

Konserler ve güncel haberler de Allianz Platformu Motto Müzik’te

Allianz Platformu Motto Müzik’te eğlenceli programların ve enstrüman eğitimlerinin yanı sıra konserler de yer alıyor. “Motto Müzik Akustik Seri” adı altında on beş günde bir salı akşamları yayımlanan konser serisinde Türkiye güncel müzik sahnesinin hem ünlü hem de yeni isimleri yer alıyor. Müzikle ilgili güncel haberler de Allianz Platformu Motto Müzik üzerinden takip edilebiliyor.

En yeni video içeriklerini izlemek ve herkesten önce haberdar olmak için:
youtube.com/MottoMuzik

Allianz hakkında

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. Uluslarası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in yaptığı değerlendirme sonucunda uluslararası ölçümlemede Baa1, ulusal ölçümlemede, Aa2 alan Allianz Sigorta, Türkiye’deki finansal bir kuruluşun aldığı en yüksek not ile gücünü ve güvenilirliğini bir kez daha teyit etmiştir. 2015 yılının ilk yarısı itibarıyla hayat dışı branşlarda toplam 1,8 milyar TL prim ve %13,8 oranında pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini devam ettirmektedir. Bireysel emeklilikte konsolide verilere göre ilk yarı itibarıyla 7,6 milyar TL fon büyüklüğü ve %18 pazar payının sahibi olan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında geçen yılın aynı dönemine kıyasla %36 gibi yüksek bir büyüme oranı yakalayarak 274 milyon TL prim ve %14,6 pazar payı elde etmiştir. Toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olan Allianz Türkiye, müziği ve geleceğin sanatçılarını desteklemeyi, toplumdaki kültürel bağları müzik yoluyla güçlendirmeyi kurumsal sorumluluk felsefesinin merkezine koymuştur. Allianz Gobal Marka Elçisi Lang Lang’ın kurduğu, Lang Lang Uluslararası Müzik Vakfı ile birlikte gerçekleştirilen ve dördüncüsü Kasım 2016’da İstanbul’da düzenlenecek olan Allianz Gençler Müzik Kampı gibi oluşumlarla globalde de müzik yatırımlarına ağırlık veren Allianz, Türkiye’de, Barış İçin Müzik Vakfı’nın öncü kurumsal destekçiliğini ve Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın kurumsal destekçiliğini üstlenmiştir. 2015 yılı içerisinde, müziğe erişmek, müziği öğrenmek isteyen herkese karşılıksız ve Türkçe içerik sunan Türkiye’nin ilk ve tek dijital platformu Motto Müzik’i hayata geçiren Allianz Türkiye’nin marka elçiliğini, genç yetenek Kaan Baysal yapmaktadır. Lang Lang’ın Ekim 2014’te verdiği İstanbul konseri öncesinde, Allianz Türkiye’nin liderliğinde oluşturulan danışma kuruluyla seçilen ve Lang Lang’a bu konserde eşlik eden Kaan, Allianz Gençler Müzik Kampı’na Türkiye’den katılmaya hak kazanan ilk isim olmuştur. 

Allianz Türkiye ile ilgili detaylı bilgi için: 
allianz.com.tr 

Allianz Platformu Motto Müzik’i sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/MottoMuzik
twitter.com/MottoMuziktv
instagram.com/MottoMuzik
google.com/+Mottomuzik