Van, deprem felaketinin ardından yaralarını sarmaya çalışırken, Allianz Türkiye de bölge halkını yalnız bırakmıyor. Bölge halkına destek olmak üzere öncelikle ihtiyaç yardımında bulunan Allianz, uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmek üzere kolları sıvadı. Allianz Türkiye yönetimi, sürdürülebilir bir projeye imza atmak için gelecek hafta Van'a giderek ilgili kamu kurumu yetkilileri ile görüşecek. Allianz, çocukların eğitiminin aksamaması için Van'da bir okulu sahipleneceğini belirtti.

Bir asrı aşkın süredir, dünyanın dört bir yanında, zor anlarında sigortalılarının yanında olan Allianz, Van'daki deprem felaketinin ardından uzun soluklu ve sürdürülebilir bir sosyal sorumluluk çalışması başlatma kararı verdi. Allianz Türkiye yönetimi, sosyal vatandaşlık bilinciyle Vanlı'ların ihtiyaçlarını yerinde inceleyebilmek ve projeyi hayata geçirmek için bölgeye gidecek. 

Önümüzdeki hafta Allianz Türkiye CEO'su Alexander Ankel ve beraberindeki ekip, sigortalılarını ve acentelerini ziyaret ettikten sonra Van'daki kamu kurumlarından yetkililer ile bir araya gelerek, değerlendirmelerde bulunacak. Proje kapsamında Van'daki bir okula sahip çıkmayı planlayan Allianz, okulun ihtiyaçları doğrultusunda hasar onarımını, hatta gerekirse yeniden yapımını üstlenecek. Ayrıca okul malzemelerini temin edecek, gelecek dönemlerde de tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. 

Alexander Ankel, "Günlerdir Türkiye'nin dört bir yanından Van'a ulaşan yardımları izliyoruz. Sosyal açıdan sorumlu bir kurum olarak, biz de bölgeye farklı yardımlarda bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz. Bu dönemde ayrıca Allianz farkını yansıtacak sürdürülebilir bir uygulamaya imza atmak istedik ve Van'daki çocukların eğitiminin aksamaması amacıyla bir okulu sahiplenmek için çalışmalara hızla başladık. Tıpkı bir çocuğu evlat edinir gibi, biz de tespit edilecek olan bu okula kol kanat gereceğiz ve uzun vadede desteğimizi ve yardımlarımızı sürdüreceğiz. Allianz Türkiye olarak, eğitim odaklı bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor olmaktan heyecanlı ve mutluyuz" diye konuştu.