Allianz Türkiye, inovasyon ofisiyle girişimcilik ekosistemini desteklemeye devam ediyor

9 Aralık 2020
Kurum içi girişimcilik programıyla kurum içinde inovasyon kültürünü ve girişimcilik hareketini desteyken Allianz Türkiye, kurum dışı girişimcilik uygulamaları kapsamında da paydaş olarak yer aldığı İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nın Big Bang Ödül Töreni’nde iki girişime toplam 100 bin lira ödül verdi.

Allianz Türkiye, yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapma vizyonuyla yenilikçi iş modellerini ve projeleri desteklemeye devam ediyor. Allianz Türkiye, bünyesinde kurduğu inovasyon ofisi ile şirket çalışanlarının dahil olduğu kurum içi girişimcilik programını yürütürken, kurum dışında da girişimcilerle iş birliklerini hızlandıracak programlar üzerinde çalışmayı, yenilikçi iş modelleri üzerine entegrasyon fırsatları yaratmayı sürdürüyor. Bu kapsamda İTÜ Çekirdek InsurTech Programı paydaşları arasında yer alan Allianz Türkiye, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Big Bang Ödül Töreni’nde yeni InsurTech çözümleri üreten Archmir ve Missafir isimli iki girişime toplam 100 bin lira ödül verdi.

Girişimcilik ekosistemi ile ilişkileri çok önemsiyoruz 

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada,  “Girişimcilik ekosistemi ile ilişkileri çok önemsiyoruz. Herhangi bir projeye başladığımızda,  iş birliği yapılacak taraf olarak öncelikle girişimcilik ekosisteminde arayışa geçiyoruz. Allianz profesyonellerinin tecrübelerini mentorluk görüşmeleriyle startuplarla paylaşmasının da startuplarla iş birliği yapmak kadar katma değerli olduğunun farkındayız. Dolayısıyla girişimlerin sigorta farkındalığını artırmak, sigorta sektörü ihtiyaçlarını anlamak ve karşılıklı iş birliklerini artırmak üzere çeşitli programlar üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, çok sayıda startupla tanışmamıza ve farklı girişimlerle ortak iş yapmamıza fırsat yaratan İTÜ Çekirdek’e sigorta sektörüne katkıları nedeniyle teşekkür ederim” dedi.