Allianz Türkiye, Münih’te 9. kez düzenlenecek Allianz Gençler Münih Futbol Kampı için futbol tutkunu gençleri arıyor. 14-16 yaş grubundaki gençlerden yeteneklerini sergiledikleri videoları bekleyen Allianz Türkiye, Metin Tekin, Okay Karacan’ın da yer aldığı jüri tarafından seçilecek 2 gence FC Bayern Münih’in altyapı takım antrenörleriyle çalışma ve ünlü futbolcularla tanışma şansı tanıyacak.

Spora ve gençlere desteğini sürdüren, sigorta sektörünün lideri Allianz Türkiye, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek Allianz Gençler Münih Futbol Kampı için başvuruları kabul etmeye başladı. 2001, 2002 ve 2003 doğumlu, 14-16 yaş grubundaki gençleri Facebook sayfasındaki uygulama yardımıyla futbol yeteneklerini gösteren videoları paylaşmaya davet eden Allianz Türkiye, seçilecek 2 genci Ağustos ayında 6 gün boyunca Allianz Gençler Münih Futbol Kampı’nda ağırlayacak.

15 Mayıs 2017 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği etkinlikte, ilk olarak ön eleme yapılacak. Ardından 30 Mayıs tarihinde ünlü spor spikeri Okay Karacan ve Beşiktaş’ın efsanevi futbolcusu Metin Tekin’in de içinde bulunduğu jüri, finale kalan videoları tek tek izleyerek, kampa katılmaya hak kazanan 2 yetenekli genci belirleyecek.

FC BAYERN MÜNİH’İN YILDIZLARI İLE TANIŞACAKLAR

Allianz’ın global olarak 9 yıldır düzenlediği, Allianz Türkiye’nin ise ülkemizden seçeceği yeteneklerle 6’ıncı kez katılacağı kampta, şanslı gençler dünyaca ünlü futbol takımı FC Bayern Münih’in altyapı takım antrenörleriyle çalışma ve kulübün yıldız futbolcularıyla tanışma şansı elde edecek.

Dünyanın en eşsiz stadyumlarından biri olan Allianz Arena’da Bundesliga’nın açılış maçını izleme ve Arena stadını soyunma odalarına varana kadar gezme fırsatı yakalayacak olan futbol tutkunu 2 genç yetenek, etkinlik boyunca Münih şehrini keşfederken; farklı ülkelerden, farklı kültürlerden gelen diğer gençlerle birlikte dolu dolu 6 gün geçirecek.