Allianz Türkiye, 39. İstanbul Maratonu’nda Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) için yardıma koştu. Sivil toplum oluşumu Adım Adım’ın üzerinden ‘koruncuklar’ için yardım toplayan kurum adına, aralarında Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui’nin de yer aldığı 200 kişi koştu.

Allianz Türkiye, ailesi olmayan, terk edilmiş, ihmal veya istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış çocuk ve gençlerin topluma faydalı bireyler olmalarını hedefleyen Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Koruncuk’a desteğini sürdürüyor. Sigorta sektörünün lideri Allianz Türkiye, 12 Kasım Pazar günü düzenlenen 39. İstanbul Maratonu’nda, sivil toplum oluşumu ‘Adım Adım’ kapsamında, korunmaya muhtaç çocuklara yardım için koştu.

42, 15 ve 10 kilometrelik parkurlarda ve halk koşusunda yer alan Allianz Türkiye, 39. İstanbul Maratonu’na 200 kişilik ekiple katıldı. Aralarında Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui, Allianz Sigorta Genel Müdürü Arif Aytekin ve Allianz Türkiye Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Kaan Günay’ın da yer aldığı 200 kişilik ekip, maraton öncesinde yürüttükleri bireysel kampanyalarıyla Koruncuk Vakfı için 100 bin liraya yakın bağış topladı. Toplanan bağışlar, Koruncuk Vakfı’nın kurduğu ve korunma ihtiyacında olan çocukları anne sevgisiyle büyüterek onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırmayı hedeflediği çocuk köylerine destek olarak, çocuk ve gençlerin yıllık bakım, eğitim ve sağlık giderlerine katkıda kullanılacak.

1992’den bu yana korunmaya muhtaç çocukların sağlıklı gelişimlerini sağlamak, onlara eğitim ve kişisel yeteneklerini geliştirme imkânı sunmak için gece gündüz çalışan Koruncuk Vakfı’nı 2016’dan bu yana destekleyen Allianz Türkiye, ilk defa geçtiğimiz sene İstanbul Maratonu’nda yaklaşık 100 kişilik bir ekip olarak koşmuş, bireysel bağışlara ek olarak yapılan kurumsal destek ile 35 bin lirayı aşan katkıda bulunmuş, Koruncuk Vakfı’na en çok destek sağlayan ‘Altın Kurumlar’ arasında yer almıştı.

Allianz Türkiye sonrasında ise pek çok etkinlikte Koruncukköy için destek toplama fırsatı buldu. Allianz Türkiye çalışanlarının yaptığı elişleriyle oluşturulan yeni yıl kermesi “Açık Pazar” ve uyum-etik kuralları çerçevesinde şirkete gelen hediyelerin çalışanlara sunulduğu “Açık Artırma” etkinliklerinden elde edilen tüm gelir Koruncuk Vakfı’na bağışlandı. Acente toplantısında acenteler ve 30 Haziran Emekliler Günü’nde, aktif emeklilik gelir planına sahip olan müşteriler adına Koruncuk Vakfı’na bağışta bulunularak korunmaya muhtaç çocuklara destek olundu. Allianz Türkiye’nin tüm eforlarının yönlendirildiği Koruncuk Vakfı’na, 38 ve 39. İstanbul Maratonları’ndaki katkıya ek olarak yaklaşık 70 bin liralık destek verildi.

Allianz, 2016 ve 2017 yıllarının Mayıs ve Temmuz ayları arasında yürüttüğü Dünya Koşusu kampanyası süresince de global SOS Çocuk Köyleri’ne destek olmuştu. Allianz Dünya Koşusu kapsamında iki yılda toplam 22 bin Allianz çalışanı yaklaşık 3 milyon kilometre kat ederek, 1,1 milyon avro bağış toplamış oldu. Allianz, “En uzun toplu koşu” dünya rekorunu da elinde bulunduruyor. 1. Allianz Dünya Koşusu’nun Türkiye ayağına 70’i aşkın Allianz Türkiye çalışanı destek verirken, 2017’de düzenlenen 1. Allianz Dünya Koşusu’na 250’ye yakın Allianz çalışanı katılmıştı.