Allianz, satış kanallarını genişletme stratejisi çerçevesinde HSBC, Anadolubank ve Albaraka Türk Katılım Bankası ile üç yeni bankasürans anlaşmasına imza attı. Allianz'ın bankalarla yaptığı işbirlikleri kapsamında Allianz Sigorta poliçeleri, Türkiye çapındaki 333 HSBC, 77 Anadolubank ve 100 Albaraka Türk Katılım Bankası şubesinden satışa sunuluyor.

Allianz, 2009'un başında da ING Bank ile bankasürans anlaşmasına imza atmıştı. Allianz Sigorta'nın poliçelerinin ING Bank'ın Türkiye'deki 364 ve KKTC'deki 5 şubesinden satışı devam ediyor.

Yapılan bankasürans ortaklıklarını değerlendiren Allianz Satış ve Pazarlama Direktörü Arif Aytekin şunları ifade etti:

"Allianz, 1200'ü aşkın acentesiyle Türkiye'nin en güçlü ve yaygın acente ağına sahip sigorta şirketlerinden biri. Ayrıca 10 Direkt Satış Ofisimizde çalışan yaklaşık 340 kişilik genç ve dinamik satış ekibimizle potansiyel müşterilerimizin ayağına gidiyoruz. Bankalarla yaptığımız anlaşmalar ise bunlara ek olarak şirketimizin bankasürans alanındaki etkinliğinin artmasına yönelik önemli bir hamle. Bu iş ortaklıklarımızın hem bankalar hem de bizim için olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyorum."