Faaliyetlerinin merkezine “müşteri odaklı yaklaşımı” alan Allianz Türkiye, kasko ve sağlık branşı müşterilerine çocuk gelişimine yönelik konferanslar düzenlemeye devam ediyor. Sigorta sektöründe bir ilk niteliğinde olan konferanslar, tipoloji uzmanı, eğitmen ve yazar Ethem Kocabaş tarafından veriliyor.

İhtiyaç duydukları her anda müşterilerinin yanında olmayı hedefleyen ve bu nedenle iletişiminde de “Allianz Seninle” mottosunu kullanan Allianz Türkiye, sektörde bir ilk niteliğinde müşterileri ile buluştuğu konferanslarına devam ediyor.

Müşteri Bağlılık Programı kapsamında geçen yıl da iki konferans düzenleyen Allianz Türkiye, bu yıl da kasko ve sağlık branşı müşterileri için Allianz Tower’da iki farklı etkinlik gerçekleştirdi. Konferanslarda ünlü tipoloji uzmanı, eğitmen ve yazar Ethem Kocabaş, farklı yaş aralığındaki çocukların gelişimine yönelik faydalı bilgiler verdi. 1-8 yaş arası çocuğu olan sigortalılar için düzenlenen konferansta “Oyun ve Oyuncaklardan Hareketle Çocuklarımızı Keşfetmek ve Beyin Gelişimlerini Desteklemek” konusu ele alınırken; 9-16 yaş arası çocuğu olan sigortalılar için de “Meslek Seçimi ve Yaratıcı Çocuk Yetiştirme” başlığında bilgiler paylaşıldı.

Konferanslarda yaptığı konuşmada “Ülke olarak insan değerlerinden en üst düzeyde değer üretebilmek için öncelikle gençlerimizi yeteneklerine uygun mesleki alanlarla buluşturmalıyız” diyen Kocabaş; “Çocuklar kendilerini gerçekleştirmenin vaadinde olan eşsiz birer şifredir. Zamana ve mekana iz bırakan beyinlerin en önemli özellikleri, merak etmek ve hayal kurmak boyutunda çocuk kalabilmeyi başarabilmiş olmalarıdır. Oyun ve oyuncaklar da zihin şifresinin çözülmesinde en önde gelen ipuçlarıdır" ifadelerini kullandı.

Müşteri Bağlılık Programı kapsamında düzenlenen konferansların önümüzdeki dönemde de farklı konu ve konuklarla devam etmesi hedefleniyor.