Türkiye’nin YouTube üzerinden yayın yapan ilk ve tek müzik kültürü ve eğlence kanalı Allianz Motto Müzik, “Yekta Kopan’la Noktalı Virgül” programıyla “En İyi Müzik Programı” ödülünü kazandı.

Türkiye’nin ilk üniversite radyosu Radyo Boğaziçi tarafından bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen Müzik Ödülleri’nde kazananlar belli oldu. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve Radyo Boğaziçi dinleyicilerinin verdiği oylarla belirlenen “Müzik Ödülleri” 3 Mayıs Çarşamba akşamı Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi. Radyo Boğaziçi 14. Müzik Ödülleri’nde, mottosu müzik olanları buluşturan ve YouTube üzerinden yayın yapan Allianz Motto Müzik, “Yekta Kopan’la Noktalı Virgül” programıyla “En İyi Müzik Programı Ödülü”nün sahibi oldu.

Allianz Motto Müzik’le televizyondan YouTube’a transfer olan yazar, seslendirme sanatçısı ve kültür-sanat duayeni Yekta Kopan’ın hazırlayıp sunduğu “Yekta Kopan’la Noktalı Virgül” programı, 2015 yılının Ekim ayından bu yana Allianz Motto Müzik’te yayımlanıyor. 19 ayda 76 programı geride bırakan “Yekta Kopan’la Noktalı Virgül” programında Yekta Kopan, kültür-sanat dünyasının ünlü isimleriyle samimi sohbetler gerçekleştirilmeye devam ediyor. 76 programda 200’den fazla konuğu ağırlayan programa katılanların arasında Türkiye’nin önde gelen müzik gruplarından Pentagram, Duman, Mor ve Ötesi, Redd, Gripin, Yeni Türkü, başarılı müzisyenlerinden Kalben, Nilüfer, Sertab Erener, Can Gox, Deniz Tekin, Ceylan Ertem, Birsen Tezer, beğenilen isimlerinden Cem Yılmaz ve Nurgül Yeşilcay da yer alıyor. YouTube’da 2 milyondan fazla görüntülenen program, 30 binden fazla beğeni ve 7 binden fazla yorumla takipçilerinden büyük ilgi görüyor.

Allianz Türkiye Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Ofisi Direktörü Burçun İmir, “Türkiye’nin ilk kurumsal YouTuber’ı olan Allianz Motto Müzik aracılığıyla takipçilerimize müzik, sohbet ve eğlence dolu kaliteli içerikler sunuyoruz. Müziği ve geleceğin sanatçılarını desteklemeyi, insanların hayatlarını zenginleştirmeyi, toplumdaki kültürel bağları müzik yoluyla güçlendirmeyi kurumsal sorumluluk vizyonumuzun önemli bir parçası olarak görüyoruz. Bu ödülü kazanmamızda emeği geçen kültür sanat dünyamızın değerli isimlerinden Yekta Kopan’ı Allianz Türkiye ailesi olarak kutluyoruz. Müziğin birleştirici gücüne olan inancımızla, müziğe yatırım yapmayı sürdürüyoruz” dedi.