Dünya çapında 10 bin Allianz çalışanının katıldığı ve toplam 1,37 milyon kilometre koştuğu 2. Allianz Dünya Koşusu, 10 SOS Çocuk Köyü’ne 500 bin avro destek sağladı. Allianz Dünya Koşusu’na Türkiye’den de 247 Allianz çalışanı katıldı.

Dünyanın önde gelen finans ve sigorta kuruluşu Allianz, 55 ülkeden 10 bin çalışanı sayesinde, bu yıl ikincisi düzenlenen Allianz Dünya Koşusu’nda Uluslararası SOS Çocuk Köyleri’ne 500 bin avro destek topladı. Allianz Dünya Koşusu’nun Türkiye ayağına katılan 247 Allianz çalışanı da SOS Çocuk Köyleri’ne destek verdi.

Allianz Türkiye yönetici ve çalışanları 18 bin kilometreyi aşkın koştu

Mayıs başında başlayan 2. Allianz Dünya Koşusu’nun Türkiye ayağına katılan çalışanlar, 90 gün içerisinde toplam 18,568 kilometre koştu. Allianz Türkiye çalışanları pek çok yöneticinin de katıldığı koşuyu 24. sırada tamamladı.

Allianz SOS Çocuk Köyleri’nde acil durum paketlerine katkıda bulunuyor

Dünya Koşusu için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da SOS Çocuk Köyleri ile ortaklık kuran Allianz, 134 ülkede bulunan ve çocuklara güvenli bir barınma alanı sağlayan SOS Çocuk Köyleri’nden 10’una destek verdi. Desteklenen SOS Çocuk Köyleri arasında, Bangladeş, Ekvador, Mali, Mozambik, Nikaragua, Nijer, Somali, Güney Sudan, Suriye ve Ukrayna’daki organizasyonlar yer aldı.

Allianz bu destekle birlikte fırtına, sel, deprem ya da kuraklık gibi felaket durumlarında SOS Çocuk Köyleri’ni, personelini ve çevre sakinlerini, yardım gelene kadar güven altında tutmak amacıyla ihtiyaç duyulan her şeyi içeren, özel olarak hazırlanmış acil durum paketlerine katkıda bulundu. Allianz’ın desteğiyle SOS Çocuk Köylerine çadır, tıbbi malzeme, su arıtma sistemi, tekne ve gıda gibi, bir felaket anında gerekecek malzemeler sağlanıyor. Yerel personel ve bölge sakinleri, malzemelerinin doğru kullanımı konusunda eğitilerek acil durum planları belirleniyor.

Allianz, gelişmekte olan ülkelerde doğal ya da insan eliyle ortaya çıkan felaketlerle mücadele etmeyi ve genç nesillerin güvenlik sorunlarını iyileştirmeyi hedefliyor. Allianz Dünya Koşusu da bu amaca hizmet ediyor.

2016’da 12 binden fazla çalışan koşmuştu

2016 yılındaki ilk Allianz Dünya Koşusu’na dünya çapında 12 binden fazla çalışan katılmıştı. İki yıl içinde Allianz Dünya Koşuları’nda toplam 22 bin Allianz çalışanı yaklaşık 3 milyon kilometre kat ederek, 1,1 milyon avro bağış toplamış oldu. Allianz, “En uzun toplu koşu” dünya rekorunu da elinde bulunduruyor.

11 Eylül 2017