Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketinin Genel Müdürlüğü görevini yürüten Taylan Türkölmez, mevcut görevine ek olarak, 1 Ocak 2015 itibarıyla Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketinin Genel Müdürlük görevine atandı. Böylece Taylan Türkölmez Allianz Türkiye çatısı altında bulunan Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinin liderliğini üstlendi.

2014 yıl sonunda Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Dr. Volker Stüven Allianz Grubu bünyesinde yeni bir göreve atanmasının ardından Stüven’den boşalan görevi aynı zamanda Allianz Yaşam ve Emeklilik Genel Müdürü olan Taylan Türkölmez devraldı. Taylan Türkölmez böylece 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Allianz Türkiye çatısı altındaki iki farklı şirketin Genel Müdürlüğü’nü üstlenmiş oldu.

Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın, atama kararına ilişkin şunları söyledi: “Allianz Hayat ve Emeklilik son üç yılda Dr. Volker Stüven’in liderliğinde önemli bir büyüme gerçekleştirdi. Bugün, Allianz Hayat ve Emeklilik ve Allianz Yaşam ve Emeklilik ile sektörde en büyük şirketler arasında yer alıyoruz. Dr. Volker Stüven’e bugüne kadar sağladığı değerli katkıları için teşekkür ediyor ve Allianz Grubu’nda üstleneceği yeni pozisyonunda başarılarının devamını diliyorum. Liderlik sorumluluklarına Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürlük görevi de eklenen Taylan Türkölmez’in önemli projelere imza atmaya devam edeceğine inanıyorum. Başarılı çalışmalarının katlanarak artmasını temenni ediyorum.”

2009-2013 yılları arasında Yapı Kredi Emeklilik şirketinin Genel Müdürü olan, Yapı Kredi Sigorta Grubu’nun Allianz tarafından satın alınması ve şirket isminin Allianz Yaşam ve Emeklilik olarak değişmesiyle beraber, Allianz Yaşam ve Emeklilik Genel Müdürü olarak görev yapan Taylan Türkölmez; “Allianz Türkiye çatısı altında üstlendiğim bu yeni sorumluluk, beni son derece heyecanlandırıyor. Yeni görevimle ve güçlü ekibimle birlikte kurum içinde yaratacağımız sinerjiyi yeni projelere başarıyla taşıyacağımıza inanıyorum.” dedi.

Taylan Türkölmez kimdir?

1969 İstanbul doğumludur. 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi İdari İlimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını 1994 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde tamamladı. İş yaşamına 1991 yılında Yapı Kredi Emeklilik’te başlayan Türkölmez, Mart 2006 tarihinde Yapı Kredi Emeklilik’te Finansal Yönetim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Daha sonra Satış ve Finansal Yönetim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Taylan Türkölmez, 1 Mayıs 2009 tarihi itibarıyle Yapı Kredi Emeklilik Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başladı. 4 Ekim 2013 tarihi itibarıyla aynı görevi Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketinde sürdürmektedir. Bu görevlerine ek olarak, 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Allianz Hayat ve Emeklilik şirketinin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır.

Allianz Hakkında:

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından olan Allianz, dünyada 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 83 milyon müşterisine hizmet vermektedir. Allianz, Türkiye’de 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 3700 acentesi ile faaliyet göstermektedir. 2013 yılında Hayat dışı branşlarda %15,8 Pazar payı ve Emeklilik branşında %20 Pazar payı ile sektörün lideri konumundadır.

Allianz ile ilgili detaylı bilgi için:
allianz.com.tr

Allianz’ı sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/AllianzTurkiye
twitter.com/AllianzTurkiye
youtube.com/AllianzTurkiye