Münih’te bu sene beşinci kez düzenlenen Allianz Gençler Futbol Kampı’na 25 ülkeden 75 genç katıldı. Türkiye’den de dört çocuğun katıldığı ve 6 gün süren kampa katılanlar FC Bayern Münich’in yıldızları ile antrenman şansı yakalarken, FC Bayern’in genç takım antrenörlerinden futbol eğitimi aldı

Geçen sene üç kupa kazanarak Avrupa futbolundaki iddiasını kanıtlayan Bayern Münich takımı, Allianz Gençler Futbol Kampı için dünyanın 25 ülkesinden gelen 75 çocuğu ağırladı. Türkiye’den de Allianz Türkiye Facebook uygulamasına katılan ve Eski Milli Futbolcu Metin Tekin ile spor yazarı Okay Karacan’ın jüriliğinde Bursa ve Çorlu illerinden seçilen 3 genç ile 1 çalışanın çocuğu olmak üzere 4 gencimiz katıldı.
7-12 Ağustos tarihleri arasında Gençler Münih Futbol Kampı’na katılarak 6 günlük muhteşem bir futbol macerası yaşan gençler FC Bayern genç takımlarının resmi antrenörlerinden futbol eğitimi alırken, FC Bayern'in yıldız oyuncuları ile tanışma ve Allianz Arena'da maç izleme şansı yakaladı.

Heyecan dolu altı gün

Allianz Gençler Futbol Kampı’nın katılımcıları Bayern Münich’in genel merkezinde düzenlenen antrenmanları katılma ve izleme şansı yakalarken, kulübün resmi müzesi olan "FC Bayern Erlebniswelt"i de ziyaret etti. Allianz Arena’nın muhteşem ışıklandırma teknolojisinin de anlatıldığı Allianz Arena turuna katıldı. Gençler 9 Ağustos’da başlayan Bundesliga kapsamında oynanan Bayern Munich-Borussia Mönchenglandbach karşılaşmasını da Allianz Arena’da izlerken, haftasonu düzenlenen antrenmanda Bastian Schweinsteiger, Phillip Lahm, Javi Martinez, Thomas Müller ve Manuel Neuer gibi yıldızlarla tanışma fırsatı buldu.

‘Yaşam için Futbol’

Allianz Gençlik Futbol Kamp’ı, Allianz’ın küresel ölçekte yürüttüğü "Yaşam için Futbol’ projesinin bir parçası. Bu proje ile dünyanın farklı yerlerinde futbola gönül veren gençlerin bir araya gelmesi ve farklı kültürleri tanıması amaçlanıyor. 2009 yılında ilki düzenlenen ve her sene başvuru sayısında rekorları zorlayan projeye bu sene Belçika, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Çin, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya,I Mısır, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İrlanda, Kore, Malezya, Hollanda, Polonya, Portekiz, Saudi Arabistan, İspanya, Sri Lanka, İsviçre, Tayvan, Tayland ve Türkiye olmak üzere 25 ülkeden 75 genç katıldı.

Allianz hakkında

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. 2014 yılında hayat dışı branşlarda toplam 3,2 milyar TL prim üreterek %14,2 oranında pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini sürdürmektedir. Sağlık alanında 1 milyar TL prim üretimi ve %36,5 pazar payı ile sektörde birinci sırada yer alan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında 440 milyon TL prim üretimi ve %13,4 konsolide pazar payı ile ikinci, bireysel emeklilikte 700 bin katılımcı sayısı, 7 milyar TL fon büyüklüğü ve %18,4 konsolide pazar payıyla üçüncü sırada yer almaktadır.