Allianz Arena ve Bayern Münih sponsorluklarıyla gençlere ve spora yatırım yapan Allianz, dünyanın 27 ülkesinden gençleri Allianz Gençler Futbol Kampı’nda buluşturdu. Türkiye’nin de dahil olduğu dünyanın farklı ülkelerinden 75 çocuk, futbol yldızlarından Bayern Münih’in kalecisi Manuel Neuer ile birlikte Allianz Arena’da profesyoneller gibi antrenman yaparak hayallerini gerçekleştirdiler.

Dünyanın önde gelen sigorta ve finans şirketlerinden Allianz, spora ve gençlere desteğini sürdürüyor. Allianz’ın 7 yıldan bu yana düzenlediği, Allianz Türkiye’nin de 4 yıldır yer aldığı Allianz Gençler Futbol Kampı bu yıl 27 ülkeden 14 ila 16 yaş arası 75 çocuğu Münih’teki Allianz Arena’da bir araya getirdi. Tüm dünyadan başvuran 80 bin çocuk içinden Allianz Gençler Futbol Kampı’na katılmaya hak kazanan 75 çocuk, dünyanın en iyi kalecilerinden Bayern Münihli Manuel Neuer ile buluşmanın heyecanını yaşadı.

Neuer, Allianz Arena’da gerçekleştirilen Allianz Gençler Futbol Kampı’nda katılımcı çocukları motive etti. Genç futbolcular 6 gün boyunca dünya futbol rekortmenlerinin koçları tarafından eğitim alarak futbol yıldızı olma hayallerine bir adım daha yaklaştılar. Kız-erkek karışık kurulan takımlar hep birlikte antrenman yaptılar. Allianz Gençler Futbol Kampı’nın en önemli anlarından birisi de katılımcıların kendi futbol idolleriyle buluşmaları oldu. Kampa katılan futbol yldızlarından kaleci Manuel Neuer, katılımcıları hedeflerine ulaşmaları için azim ve cesaretle ilerlemeleri gerektiği konusunda yönlendirerek genç yeteneklere fırsat veren Allianz Gençler Kampı için şunları söyledi:

Neuer: “Gençler kültürel engelleri aştı, takım olmayı başardı”

“Gençlerin futbol hevesi ve tutkusu bana o yaşlardaki halimi ve kendi rol modellerimi izlediğim zamanlardaki heyecanımı hatırlattı. Gençler, dil ve kültürel farklılıklardan kaynaklanan engelleri kısa zamanda aşarak sadece sahada değil hayatın tüm alanında işlevsel bir takım kurmayı başararak futbolda neyin önemli olduğunu etkileyici bir şekilde gösteriyor.”

Allianz Gençler Futbol Kampı, gençler arasında sağlam bağlar kurulmasını sağlıyor ve gençlerin çoğu bu organizasyondan sonra arkadaş kalmayı sürdürüyor. Bu antrenmanlar gençlerin top sektirme, pas verme, topa hakimiyet, adaletli oyun anlayışı, takım çalışması ve güven gibi futbol becerilerini de arttırıyor.

Gençler arasında kardeşlik ve dostluk anlayışını da oluşturup güçlendirerek çocuklara yeni kapılar açan Allianz Gençler Futbol Kampı’na 7 yılda toplam 330 bin kişi başvurdu ve 400 katılımcı yer aldı.