Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Allianz Futbol Akademisi Futbol Dünya Turu Facebook yarışması, 2013 yılında Allianz Türkiye Turu'nu da bünyesine ekleyerek devam ediyor. Facebook üzerinden uygulamaya koyulan ve üç aşamadan oluşan yarışmanın tüm etaplarını bitirerek en çok puanı alan bir kişi Allianz Futbol Dünya Turu'nda Allianz Türkiye'yi temsil etmek üzere Münih'e gitme fırsatı yakalayacak, bir diğer futbolsever ise Türkiye Futbol Turu'na katılarak maçları izleme şansını elde edecek.

Allianz Türkiye, geçtiğimiz sene Allianz Futbol Akademisi Facebook uygulaması ile ses getiren yarışmasını 2013 yılında da hayata geçiriyor. Allianz Türkiye'nin Facebook hesabını "Like eden" (beğenen) ve uygulamaya izin veren herkes 4 hafta boyunca sürecek bu yarışmaya katılma hakkına sahip olacak. Üç aşamadan oluşan yarışmada en çok puanı alarak, tüm etapları başarıyla tamamlayan 2 kişi büyük ödüllerin sahibi olarak, unutulmaz bir futbol deneyimi yaşama fırsatını yakalayacak.

Allianz Futbol Akademisi'nde kazananlardan biri, Futbol Dünya Habercisi olmak için Allianz Türkiye adına seçmelere katılma şansı elde ederek, Münih'te unutulmaz bir haftasonu geçirecek. Ayrıca seçmeler sırasında Münih'te şehir turu, Bayern Münih tesislerini ve antrenman sahalarını gezme ve Allianz Arena'da maç izleme fırsatına da sahip olacak. Seçmeler sonucunda, Allianz Futbol Dünya Habercisi  seçilen kişi ise 3 hafta boyunca 5 kıtadaki 5 ülkede gezerek futbolun uluslararası çeşitliliği ile ilgili deneyimlerini football-for-life.com ve Facebook üzerinden paylaşma imkânı elde edecek.

Kazanan diğer şanslı futbolsever ise, Türkiye Futbol Turu'na katılarak 4 hafta boyunca, 4 farklı ilde yapılan maçları izleme fırsatına sahip olacak.

Allianz Futbol Akademisi Facebook Uygulamasının tüm katılım ve kullanım koşullarınaapps.facebook.com/allianzfutbolakademi adresinden ulaşabilirsiniz.