Allianz Grup, 2009'un ikinci çeyreğinde performansını yükselterek yarıyılı %21'lik net gelir artışıyla kapadı. Böylece Grup'un net geliri 1,9 milyar Euro'ya ulaştı. Allianz'ın üç aylık gelirler toplamı 2008'in ikinci çeyreğinde 21,5 milyar Euro iken, bu yılın aynı döneminde 22,2 milyar Euro'ya yükseldi. Allianz Grup işletme kârında da ilk çeyreğin rakamlarını geçerek 1,8 milyar Euro'ya ulaştı. Böylece Grup, işletme kârını ilk çeyreğe göre yüzde 25,9 artırdı.

Allianz Grup, Haziran sonu itibariyle yüzde 159'luk sağlam sermaye yeterlilik oranını da korudu. Allianz, 2009'un ilk çeyreğinde 33 milyar Euro olan özsermayesini yarıyıl itibariyle yüzde 4,5 artırarak 34,5 milyar Euro'ya çıkardı. Bu performans, en büyük rakiplerinin ciddi düşüşler yaşadığı bir dönemde Allianz'ı Fortune 500 listesinde iki basamak yükselterek 20. sıraya taşıdı.  

 Allianz SE CEO'su Michael Diekmann konuyla ilgili açıklamasında şunları ifade etti:

 "Genel anlamda üç aylık sonuçlarımız gayet iyi. Allianz 'yeni normal' olarak nitelendirdiğimiz, yapısal olarak daha düşük geri dönüşlü pazar ortamına karşı hazırlıklı. Aktifleştirmede güçlü konumumuzu koruyoruz ve düşük risk profilimiz sayesinde pazardaki potansiyel şoklara karşı hazırlıklıyız. Ayrıca, hem iş yaptığımız bölgeler hem de iş alanlarımız açısından çok yönlüyüz ve bu sayede pazardaki yükselmeden faydalanabiliyoruz."