Sadece Eşyalara Sigorta Yapılabilir mi? Eşya Sigortası Neleri Kapsar?

Sigorta çeşitleri, hayatın beklenmedik yüzüyle karşılaştığın zaman maddi kayıplar yaşamanın önüne geçiyor. Hırsızlık, doğal afet, yangın, deprem, su baskını gibi durumlarda oluşabilecek maddi kayıplarını engellemek için ise birbirinden faydalı eşya sigortası seçenekleri hazırlanıyor. Yalnızca eşyalarını sigortalatmak isteyenler için özel olarak hazırlanan eşya sigortası TV kırılması, bilgisayar bozulması, telefon çalınması gibi durumlarda devreye giriyor ve seni kabus görmekten kurtarıyor.
Eşya Sigortası, Eşya Güvencesi
Televizyon, bilgisayar, cep telefonu gibi maddi değeri yüksek eşyalar profesyonel hayatını devam ettirebilmene, yaşam alanında yüksek bir konfor anlayışından yararlanabilmene ve dünyayla eksiksiz bir şekilde iletişim kurabilmene yardımcı oluyor. Bu eşyaların beklenmedik anlarda hasar alması ya da çalınması ise seni o an için altından kalkamayacağın kadar yüksek bedellerle karşı karşıya bırakabiliyor. Bu tarz durumlarda rahat bir nefes alman amacıyla hazırlanan eşya sigortası seçenekleri, talep ettiğin tüm eşyaları güvence altına alıyor ve maddi hasar ya da kayıp oluşması durumunda zararını karşılıyor. Bu sayede eşyalarının zarar görmesi durumunda seni onarım ya da yeni eşya alma masraflarından kurtaran sigorta seçenekleri, içinin daima rahat olmasını sağlıyor.
Eşya sigortası seçenekleri, elektronik eşya sigortası ve genel eşya sigortası gibi farklı türlere ayrılıyor. Elektronik eşya sigortası seçeneklerinde, sigorta poliçesi hazırlanırken belirtilen ve sigortalıya ait olduğu ispatlanan eşyaların tümü sigorta kapsamı altına alınıyor. Genel eşya sigortası seçeneklerinde ise sigorta şirketine belirtilen ikâmet adresinde sigorta poliçesinin hazırlanma tarihinde hazır bulunan eşyaların tümü değerlendiriliyor. Eşya sigortası seçenekleri hırsızlık, deprem, su baskını, sel, yangın, patlama, bina çökmesi, terör olayı gibi olumsuz durumlarda oluşabilecek kısmi ve tam hasarları karşılıyor. Kısmi hasarlarda ağırlıklı olarak mevcut eşyanın onarımı için gereken miktar ödeniyor ve böylece sigortalının tamirat masrafları sebebiyle zarar görmesinin önüne geçiliyor. Sigorta poliçesi kapsamındaki eşyaların tam hasar görmesi durumunda ise sigortalıya yeni eşya satın alabilmesi için poliçede belirtilen oranlarda ödeme yapılıyor. Eşya sigortası kapsamı, sigorta şirketlerine ve hazırlanan poliçelere eklenen maddelere göre değişiklik gösterebiliyor.
Elektronik Eşya Güvneliği, Elektronik Eşya Sigortası
Eşya sigortası yaptırmak isteyen kişiler, ağırlıklı olarak maddi değeri ve zarar görme potansiyeli yüksek eşyaları sigortalatıyor. Yaşam alanlarında bulunan televizyon, bilgisayar, buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi elektronik eşyalar, yüksek maddi değerleri sebebiyle sigortalılar için diğer eşyalara göre daha büyük önem arz ediyor. Bu sebeple de elektronik eşyalar için özel sigorta poliçeleri hazırlanıyor. Olası hasar durumlarında beyaz eşyaların ve dijital cihazların için zararlarını telafi etmek için elektronik eşya sigortalarını tercih edebilirsin. Bu sayede ödediğin primlerin yalnızca elektronik eşyalarını korumasını sağlayabilir ve tehlikeleri maddi kayıpsız bir şekilde arkanda bırakabilirsin.
Laptop sigortası ve eşya televizyon sigortası seçenekleri, sigortalılar tarafından en çok tercih edilen paketler arasında yer alıyor. Dünyayı değiştiren teknolojiyle birlikte gelişen ve çağa ayak uyduran laptop ve akıllı televizyon modellerinin her biri, son derece ciddi fiyatlara satılıyor. Bu eşyaların zarar görmesi bütçene de önemli oranda zarar verebiliyor. Laptop ve televizyon modellerinin diğer elektronik eşyalara göre daha fazla kullanılması ise bu eşyaların karşılaşabileceği riskleri artırıyor. Bu sebeple de eşya sigortası yaptırman, laptop ve televizyonlarını güvence altına alman olası maddi kayıplarını önlemen açısından büyük önem taşıyor. Eğer sen de yaşam alanındaki eşyaları avantajlı ve geniş kapsamlı bir paketle sigortalatmak istersen Allianz tarafından sana sunulan Güvenli Evim Sigortası seçeneğini tercih edebilirsin.