Allianz Kampüs Hakkında

Allianz Türkiye’nin, büyüme öngörüleri, iş sürekliliği ve sürdürülebilirlik yaklaşımı doğrultusunda İzmir’in Gaziemir ilçesinde hayata geçirdiği operasyon merkezi Allianz Kampüs, Nisan 2018’de faaliyetlerine başladı. 

Toplam 1100 çalışan kapasiteli olan Allianz Kampüs, sürdürülebilirlik ilkelerine uygun bir şekilde, yenilenebilir enerji kaynakları kullanan, çevre ve çalışan dostu bir mekân olarak tasarlandı.

Genel merkezi Allianz Tower gibi LEED sertifikasına sahip olan Allianz Kampüs, yeşil alanları, açıkhava spor sahaları, iç mekan spor salonuyla toplam 17 dönümlük bir arsa üzerinde inşa edildi.

Sahip olduğu üstün teknolojik altyapı ve donanım özellikleriyle Allianz Kampüs yeni nesil bir akıllı bina olma niteliği de taşıyor.

İstanbul Modern ve İstanbul Bienali’ne destek veren kurumlar arasında yer alan Allianz Türkiye’nin güncel sanata verdiği destek, İstanbul’daki genel merkezi Allianz Tower’da olduğu gibi İzmir’deki operasyon merkezi Allianz Kampüs’te de devam ediyor. Türkiye'nin genç ve yetenekli sanatçılarının eserlerinin çalışanlarla buluştuğu Allianz Kampüs'te Çağatay Odabaş, Ali Alışır, Evren Erol, Mehmet Gün, Serhat Kiraz ve Utku Dervent’e ait, aralarında Allianz'a özel olarak hazırlanan çalışmaların da bulunduğu 10 eser yer alıyor.