Allianz'ım

Allianz’ım Mobil Uygulaması Nedir?

Her an yanınızda olacak Allianz’ım mobil uygulaması ile hayat şimdi daha kolay!

Sigorta ve birikimlerinle ilgili bütün işlemlerini kolaylıkla yapabileceğin Allianz’ım mobil uygulaması hayatını kolaylaştıran özellikler sunuyor. Zaman kazandıran / öne çıkan özellikler nelerdir?
 
Örneğin kasko, konut veya sağlık sigortası poliçelerine ait bütün detayları mobil uygulaman üzerinden görüntüleyebilir, ihtiyacın olan işlemleri hızlıca yapabilirsin. Bireysel emeklilik birikimini ve getirilerini görüntüleyebilir, fonlarını dilediğin zaman kolaylıkla güncelleyebilirsin. Üstelik hasar anında da Allianz'ım mobil uygulaması yanında! Hasar anında neler yapmalısın?

Allianz 365 Kulübü'ne ücretsiz katılarak birçok markada ayrıcalıklardan ve indirimlerden faydalanabilirsiniz. Allianz 365 Kulübü nedir?
 
Allianz’ım mobil uygulamasını yükledikten sonra hızlıca uygulamaya giriş yaparak mobil uygulamanın avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsin. Anlaşmalı kurum bul, ödemeleri göster, hasar ihbarı yap veya hızlı teklif al gibi sık kullanılan fonksiyonlara tek tuşla ulaşabilirsin. 
Arabam
 • Allianz’ım Arabam menüsünden güncel trafik ve kasko poliçe detaylarını görüntüleyebilir,  poliçe işlemlerini kolaylıkla yapabilirsin.
 • Mevcut konumunu kullanarak poliçe kapsamındaki anlaşmalı araç servislerini harita üzerinden görüntüleyebilirsin.
 • Kaza durumunda çekici çağırabilir, ikame araç talep edebilir veya onarım için servis bulabilirsin. Aynı zamanda hasar ihbarında bulunabilir, hasar durumunu takip edebilir ve poliçe kapsamındaki mini onarım hizmetinden de yararlanabilirsin.
 • Mobil uygulama üzerinden güvenle ödemenizi gerçekleştirerek yenileme tarihi geldiğinde kaskonu kolaylıkla yenileyebilirsin.
 • Poliçene ait plaka değişikliği, teminat ekleme, araç değişikliği gibi düzenlemeleri de kolaylıkla tamamlayabilirsin. 
Sağlığım
 • Sağlık poliçenin kapsamını, kalan süresini, harcamalarını ve poliçene özel hizmetleri görüntüleyebilirsin.
 • Sağlık harcamaların sonrasında gerekli evrakları mobil uygulamaya yükleyerek geri ödeme talep edebilir, oluşturduğun talepleri ise “sağlık harcamalarım” bölümünden takip edebilirsin.
 • Sağlık poliçe kapsamına özel anlaşmalı sağlık kurumları (hastane, doktor, anlaşmalı eczane vb) araması yapabilir, ister liste itersen de harita üzerinden kurumları görüntüleyebilirsin.
 • Provizyon süreçlerinizin güncel durumunu uygulama üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz.
 • Allianz Sağlık Cüzdanı ile biriktirdiğin sağlık puanlarını görüntüleyebilir, kazandığın puanların ve harcamaların geçmiş hareketlerine ulaşabilirsin.
 • Allianz Sağlık poliçeniz ile sağlığınızı korumaya yardımcı içeriklere erişim hakkı ve çeşitşi avantajlara sahip olurken, poliçenize tanımlı görüntülü uzman doktor görüşmelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.
Birikimlerim
 • Bireysel Emeklilik sözleşme detaylarına ulaşabilir, toplam birikim tutarını TL ve USD bazında ay bazlı takip edebilirsin.
 • Sözleşme başlangıcı itibariyle birikimlerinin her yıl ortalama artış oranına ulaşabilir, getiri tutarını enflasyon, USD, mevduat ve altın getiri oranlarıyla karşılaştırabilirsin.
 • Bireysel emeklilik fonlarını inceleyebilir ve fon dağılımını mobil uygulama üzerinden kolaylıkla değiştirebilirsin.
 • Allianz Fon Önerisi ile piyasa koşullarına göre düzenli olarak fon dağılım önerisi yapan Allianz Yatırım Komitesinin önerilerini inceleyebilir ve kolayca sözleşmene uygulayabilirsin.
 • Birikimlerinin ve fonlarının altın, yerli hisse gibi varlık dağılımı oranlarını inceleyebilirsin.
 • Emekliliğin için daha fazla birikim yapmak istersen Allianz’ım üzerinden kolaylıkla ara katkı fonu yatırabilirsin.
 • Katkı payı, ödeme günü, periyodu değişikliği, gecikmiş katkı payı ödemeleri gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsin.

Diğer Poliçelerim
 • Allianz’ım uygulaması ile diğer poliçelerinin detaylarına ulaşabilir, geçmiş poliçelerini görüntüleyebilirsin.
 • Vergi indiriminde kullanacağın hayat sigortası prim ödeme makbuzlarını PDF olarak indirebilirsin.
 • Konut hasar hizmetlerinde her türlü durum için hasar ihbarı yapabilirsin. Konut asistans hizmetlerinden çilingir, cam kırılması, konut mini onarım ve dahili elektrik ve su problemlerinizde Allianz'ım uygulamasından talep oluşturuabilir ve talebinizi anlık takip edebilirsiniz. Hasar anında neler yapabilirsin?
Allianz 365

Allianz’ım mobil uygulamasından ücretsiz kayıt olarak Allianz 365 kulübüne katılabilir, sağlık, araç, kültür-sanat, çocuk, evcil hayvan, alışveriş, seyahat, finans kategorilerinde sunulan indirim ve ayrıcalıklardan yararlanabilirsin.

Bildirimlerini açarak sürekli güncellenen kampanyalardan haberdar olmanı ve yakından takip etmeni öneririz!

Sahip olduğun poliçe sayısı ve birikim veya primlerine göre; Bronze, Silver, Gold ve Platinum üyelik kategorilerinden birine dahil olabilirsin. Profilim sayfasından üyelik kategorinle ilgili detaylara ulaşabilir, sana özel ayrıcalıkları görüntüleyebilirsin. Üstelik ayrıcalıklardan sadece katılımcı ve sigorta ettirenler değil, poliçende güvence altına aldığın sigortalı kişiler de “Aile Üyesi” olarak faydalanabilir.

Araç ve konut hasar taleplerini tek tıkla mobil uygulama üzerinde açabilir, sürecini kolaylıkla takip edebilirsin. 
Araç Hasarı
Araç hasarı için Aracım sekmesinden ilerlemen gerekiyor. “Hasarım Var” sayfasından kaza anında neler yapman gerektiğini adım adım takip edebilirsin.
 
 • Aynı sayfadaki hasar ihbarı ve kaza tespit tutanağı doldurma butonlarına tıklayarak gerekli bilgileri tamamlayabilir, güncel poliçeni görüntüleyebilir ve hasar dosyası açabilirsin.
 • Konumunu açarak sana en yakın servisi görüntüleyebilir ve en yakın oto servisten randevu alabilirsin. 
 • Çekici çağırma butonuna tıklayarak, açılan haritadan çekicinin rotasını takip edebilirsin veya ikame araç talep edebilirsin. 
 • Allianz’ım avantajları sayesinde, mini onarım talebi açarak, tutanak ve ekspertiz gerekmeden, küçük hasarları en yakın oto servisinde ücretsiz tamir ettirebilirsin.
Konut Hasarı
Konut içi hasarlarda benzer biçimde Allianz’ım uygulamasını kolaylıkla kullanabilirsin.
 
 • Güncel Diğer Poliçeler sekmesine tıklayarak, konut sigortası poliçeni görüntüleyebilirsin. Aynı sayfada en altta yer alan “Hasarım Var” butonu ile konut hasar dosyası açabilirsin.
 • Konut içi hasarın niteliğine göre cam kırılması, tesisata bağlı sorun, yağmur - rutubet veya elektrik bağlantılı hasar ihbarı gibi seçeneklerden uygun olanı tercih etmelisin.
 • Dilersen, klima onarımı ve çilingir desteğini de içeren mini onarım hizmetlerinden faydalanabilirsin.

Allianz mobil uygulama yenilenen özellikleri ile sana zaman kazandırıyor. Sağlık elden hasar hizmeti, hızlı teklif alma ayrıcalığı, banka IBAN bilgilerini online güncelleme ve gecikmiş ödemeleri yatırma işlemlerini, zamana ve mekana bağlı kalmadan tamamlayabilirsin.
 

 • Sağlık Elden Hasar süreci için Allianz’ım Sağlık Harcamaları sekmesinden, oluşan masraf bilgilerini, faturalarını ve evraklarını sisteme yükleyerek oluşturduğun talebi takip edebilirsin.
 • Sağlık harcama taleplerin için kullanacağın iban bilgisini değiştirmek istersen, Profilim altındaki “IBAN Güncelle” bölümüne sana ait IBAN numaranı kaydedebilirsin.
 • Sigorta ve birikim ihtiyaçların için Hızlı Teklif Al özelliği ile teklif alabilir veya satın alma sürecini uygulama üzerinden tamamlayabilirsin.
 • Ödemeleri Göster” sayfasından ödemelerini görebilir, gecikmiş ödemelerini yatırabilir ve ek katkı payı tutarlarını belirleyebilirsin.
 • Profilim sayfasından İletişim Formu’nu doldurarak talep ve şikayetlerini Allianz ile paylaşabilirsin. 
Sürdürülebilirlik artık her adımda önceliğimiz. Poliçe belgelerini uygulamamız aracılığıyla dijital olarak görüntüleyerek karbon ayak izi azaltımına katkı sağlayabilirsin. Yıl bazında karbon ayak izini ne kadar azalttğını ve azalttığın bu ayak izinin hangi aksiyonalara karşılık geldiğini Allianz'ım uygulamasından görüntüleyebilirsin. Ayrıca bu ayak izi hesaplamasını Özetini Paylaş alanından sosyal mecralarda paylaşabilirsin. 
Yaşamını kolaylaştıran Allianz’ım hemen yanı başında bulunuyor. Android telefonlar için GooglePlay uygulamasından, IOS için App Store üzerinden kolayca ulaşabileceğin Allianz’ım mobil uygulamasını hemen indirin. 
 
Mobil uygulamamızı indirdikten sonra bildirim izni verin - haberdar olmaya devam edin!